OFICJALNIE: Fulham ogłosiło listę odchodzących zawodników

2024-06-06 14:46:30; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Fulham ogłosiło listę odchodzących zawodników
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Fulham FC

Marek Rodák, Tosin Adarabioyo, Terence Kongolo, Tyrese Francois, Fodé Ballo-Touré i Armando Broja rozstają się z Fulham.

Pierwszy z nich to 27-letni słowacki bramkarz. W obecnym sezonie bronił tylko w meczach pucharowych. Z „The Cottagers” był związany od 2013 roku i łącznie rozegrał w ich barwach 93 spotkania, w tym cztery w Premier League. Ponadto przebywał w tym czasie na wypożyczeniach w niższych ligach angielskich.

Tosin Adarabioyo dołączył do Fulham z Manchesteru City w 2020 roku. 26-letni środkowy obrońca dla londyńskiego klubu rozegrał łącznie 132 mecze i strzelił pięć goli. W obecnym sezonie trafiał do siatki przeciwko West Hamowi United i Nottingham Forest. Najprawdopodobniej zostanie teraz zawodnikiem Chelsea.

Terence Kongolo i Tyrese Francois ostatnio przebywali odpowiednio w Rapidzie Wiedeń i Vejle BK na zasadzie transferu czasowego. 30-letni holenderski defensor w austriackim klubie rozegrał 15 spotkań, a młodszy o siedem lat pomocnik z Australii tyle samo w lidze duńskiej. Od sezonu 2019/2020 pierwszy z nich w seniorskiej drużynie Fulham zaliczył tylko cztery występy, a drugi 11.

Fodé Ballo-Touré i Armando Broja trafili do Fulham w obecnych rozgrywkach w ramach wypożyczenia odpowiednio z Milanu i Chelsea. 27-letni lewy obrońca z Senegalu wystąpił jedynie w sześciu meczach Premier League i dwóch w Carabao Cup. 22-letni albański napastnik również pojawił się na boisku w barwach „The Cottagers” osiem razy.

Fulham zakończyło ostatni sezon Premier League na 13. miejscu w tabeli z 47 punktami na koncie.