OFICJALNIE: Gabriel Paulista zamienił Atlético Madryt na 16-krotnego mistrza kraju

2024-06-15 13:42:23; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Gabriel Paulista zamienił Atlético Madryt na 16-krotnego mistrza kraju Fot. Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Beşiktaş JK

Gabriel Paulista po odejściu z Atlético Madryt został nowym graczem Beşiktaşu.

Paulista wraz z wygaśnięciem półrocznego kontraktu, zakończył epizod w Atlético Madryt. Nowym klubem doświadczonego obrońcy został Beşiktaş, z którym związał się trzyletnią umową.

33-latek swoją przygodę z europejską piłką rozpoczął w 2013 roku, po tym, jak Villarreal zdecydował się na wykupienie go za 3,3 miliona euro z brazylijskiej EC Vitórii. Na Estadio de la Cerámica (wówczas El Madrigal) nie zagościł jednak zbyt długo, bowiem już półtora roku później został nowym graczem Arsenalu.

W barwach „Kanonierów” rozegrał 64 spotkania, a następnie znów ujrzeć go mogliśmy na hiszpańskich boiskach. Tym razem jego pracodawcą została Valencia, z którą związany był przez siedem lat. W biało-pomarańczowo-czarnych trykotach zanotował aż 220 występów, zdobywając przy tym osiem bramek i pięć asyst.

Zimą bieżącego roku krótkoterminowo związał się z ligowym rywalem Valencii - Atlético Madryt. Jego rola pod wodzą Diego Simeone była marginalna, a sam defensor w koszulce „Los Colchoneros” wystąpił pięciokrotnie.

Po wygaśnięciu umowy Brazylijczyka z Atlético szansę na jego pozyskanie upatrzyła szósta drużyna minionego sezonu Süper Lig. Tym samym Paulista stał się pierwszym nabytkiem za kadencji nowego dyrektora sportowego Beşiktaşu - Giovanniego van Bronckhorsta.