OFICJALNIE: Gareth Bale i Giorgio Chiellini bez statusu Designated Player. Los Angeles FC dało go reprezentantowi Gabonu

OFICJALNIE: Gareth Bale i Giorgio Chiellini bez statusu Designated Player. Los Angeles FC dało go reprezentantowi Gabonu fot. Los Angeles FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Los Angeles FC

Denis Bouanga przeszedł na sadzie transferu definitywnego z Saint-Étienne do Los Angeles FC i zajął w ten sposób ostatnie miejsce dla gracza z kontraktem podpisanym na zasadzie Designated Player.

„Czarno-Złoci” znajdują się na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca na zakończenie zmagań w Konferencji Zachodniej w Major League Soccer. Na razie niewielki wkład w osiągnięcie tego sukcesu mają sprowadzeni niedawno Giorgio Chiellini oraz Gareth Bale.

Były reprezentant Włoch i jedna z kluczowych postaci walijskiej kadry nie otrzymała w momencie zawierania współpracy z amerykańskim klubem statusu piłkarza zakontraktowanego na zasadzie Designated Player, czyli gracza pobierającego znacznie większą pensję od ustalonego limitu przez organizatora rozgrywek.

Obaj mogli się tego domagać, ponieważ w momencie podpisywania umów Los Angeles FC posiadało w kadrze dwóch takich graczy - Carlosa Velę oraz Briana Rodrígueza.

Zamiast tego dostali oni kontrakty w ramach Targeted Allocation Money (TAM), czyli ze specjalnego funduszu przeznaczonego dla klubów, chcących pozyskać graczy poza ustalonym poziomem wynagrodzeniem.

Tym samym „Czarno-Złoci” dysponowali jeszcze jednym miejscem dla Designated Player, które postanowili przeznaczyć Denisowi Bouandze z Saint-Étienne.

Reprezentant Gabonu przechodzi do amerykańskiej drużyny na zasadzie transferu definitywnego za 4,55 miliona euro i zostanie formalnie uprawniony do rywalizacji w jej barwach w momencie otrzymania międzynarodowego certyfikatu transferowego.

Skrzydłowy występował dość długo zapleczu Ligue 2, ale po otrzymaniu swego czasu szansy w beniaminku francuskiej elity - Nîmes Olympique, zapracował sobie na transfer do „Zielonych”, w których występował nieprzerwanie od sezonu 2019/2020.

Po zaliczeniu ostatnio spadku z Saint-Étienne rozglądał się za powrotem do gry na najwyższym poziomie i dlatego przystał na ofertę Los Angeles FC.

Reprezentant Gabonu zakończy swoją przygodę w francuskim zespole na 110 występach z zaliczonymi 28 trafieniami i 16 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy