OFICJALNIE: Gary Cahill zakończył karierę

OFICJALNIE: Gary Cahill zakończył karierę fot. Dokshin Vlad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gary Cahill [Instagram]

Gary Cahill poinformował o zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej.

Gary Cahill to środkowy defensor, który przez wiele lat był ważną postacią nie tylko reprezentacji Anglii, ale też poszczególnych ekip Premier League. Reprezentował bowiem barwy takich zespołów jak Chelsea, Aston Villa czy Crystal Palace.

Od lipca tego roku pozostawał bez przynależności klubowej, po tym jak wygasł jego kontrakt z Bournemouth.

36-latek od tamtej pory otrzymywał różne oferty, ale żadna z nich nie była satysfakcjonująca. W związku z tym doszedł do wniosku, że należy zakończyć karierę.

Swoją decyzją podzielił się za pośrednictwem Instagrama.

„Piłka nożna to gra, która dała mi wiele radości i sukcesów. Teraz podjąłem decyzję o odwieszeniu butów na kołek, ale mogę powiedzieć, że dałem z siebie wszystko.

Udało mi się osiągnąć rzeczy, o których kiedyś marzyłem, a to generuje niesamowite wspomnienia. Mowa tu o Lidze Mistrzów, czy Premier League. Ponadto byłem też kapitanem drużyny narodowej, a to niesamowita sprawa.

Futbol dał mi też wspaniałe przyjaźnie i mówię tu nie tylko o szatni czy menedżerach, ale też osobach zza kulis. Im także chce bardzo podziękować za wszystko.

Podjęcie decyzji o rozstaniu z futbolem to nie jest łatwa sprawa. Spędziłem ostatnie 20 lat, trenując praktycznie każdego dnia, aby w dniu meczowym być najlepszą wersją siebie. Dzięki temu pomagałem kolegom i odnosiliśmy sukcesy. Czuję, że teraz nadchodzi czas, by spróbować czegoś nowego.

Dziękuję szczególnie mojej rodzinie, która wspierała mnie na każdym kroku. Teraz będę mógł spędzić z nimi nieco więcej czasu” - kwituje Cahill.

W trakcie swojej kariery Anglik sięgnął po wiele znaczących trofeów, w tym dwa mistrzostwa Anglii oraz trofeum Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy