OFICJALNIE: Gazprom znika z koszulek Schalke

OFICJALNIE: Gazprom znika z koszulek Schalke fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Schalke 04

W obliczu ataku Rosji na Ukrainę Schalke podjęło decyzję o usunięciu z koszulek piłkarzy głównego sponsora - rosyjskiego Gazpromu.

W czwartkowy poranek Ukraina padła ofiarą ataku ze strony rosyjskich wojsk, które z każdą godziną zdobywają kolejne ważne punkty strategiczne. W obliczu tych wydarzeń potrzebna jest solidarność całego świata, który nie chce dopuścić do tego, by konflikt stał się międzynarodowy. Na razie świat używa w tym celu różnego rodzaju sankcji.

Nie jest tajemnicą, że ogromną rolę pełnią w futbolu sponsorzy. To właśnie oni dają podmiotem tlen w postaci środków finansowych.

Sytuacja wygląda podobnie w Schalke, gdzie do tej pory głównym sponsorem był koncern gazowy powiązany z rządem rosyjskim - Gazprom.

Niemcy podjęli odważne kroki i poinformowano o usunięciu logotypu firmy z trykotów piłkarzy. O kolejnych krokach prawnych klub ma informować w odrębnych komunikatach.

Do tego Schalke pożegnało członka rady nadzorczej Matthiasa Warniga, który reprezentował właśnie Gazprom.

Kontrakt Schalke z Gazpromem obowiązuje do połowy 2025 roku, a w jego ramach niemiecki klub otrzymuje nawet 10 milionów euro, grając obecnie na poziomie 2. Bundesligi.

***

Wcześniej apel w tej sprawie wystosował największy niemiecki dziennik: „Bild” z akcją przeciwko Gazpromowi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy