OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant

OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant fot. Maxisport / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Andorra

Gerard Piqué jest nie tylko aktywnym piłkarzem, ale też właścicielem FC Andorra, czyli obecnie hiszpańskiego trzecioligowca, który zatrudnił w poniedziałek Edera Sarabię.

Sarabia jest znany z pełnienia funkcji asystenta Quique Setiéna w UD Las Palmas, Betisie i Barcelonie. To właśnie podczas pracy w katalońskim gigancie pojawił się też na medialnych czołówkach, gdy informowano, że piłkarze nie chcą z nim dłużej współpracować ze wględu na jego trudny charakter. Telewizyjne kamery z kolei uchwyciły jego ostre komentarze podczas El Clásico (aktualnosci/fc-barcelona-bluzgajacy-asystent-setiena-podczas-el-clasico-wideo/134052).

Teraz jeden z liderów Barcelony, Piqué, daje Sarabii szansę na zaistnienie w seniorskiej piłce. Zastępuje on bezpośrednio Nacho Castro. Umowa między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. We wtorek dojdzie do prezentacji debiutującego szkoleniowca.

FC Andorra rywalizuje w Segunda División B, czyli trzeciej lidze. Obecnie zajmuje drugą lokatę w swojej grupie jedynie za Gimnàstic de Tarragona, a tuż przed rezerwami FC Barcelony, znajdując się na najlepszej drodze do walki o awans do Segundy na kolejnym etapie rozgrywek.

Piqué za pośrednictwem Kosmos Holding Group wykupił FC Andorrę w grudniu 2018 roku. Klub grał wówczas na poziomie regionalnym w Katalonii, co stanowiło piąty szczebel w Hiszpanii. Od razu jednak drużynie udało się awansować do czwartej ligi (Tercera), a gwiazdor FC Barcelony zaraz skorzystał z okazji do wykupienia miejsca CF Reus w Segundzie B za 452 tysiące euro. Tym sposobem FC Andorra zameldowała się na trzecim poziomie w Hiszpanii i teraz chce jak najszybciej awansować do drugiej ligi.

Sarabia jest trzecim trenerem za panowania Piqué. Jako pierwszego zatrudniono Gabriego, słynnego w przeszłości piłkarza Barcelony. Zwolniono go w lutym 2020 roku, zastępując Nacho Castro. Teraz przyszedł czas byłego asystenta Setiena.

Oczywiście sam Piqué przy grze w piłkę i wszystkich swoich biznesach ma ograniczone możliwości czasowe, dlatego zarządzanie klubem deleguje. Rolę pośrednika w tym przypadku pełni Joan Piqué, a więc ojciec zawodnika. Prezesem jest natomiast Albert Ferré.

Gwiazdor jednak nie pozostawia klubu samemu sobie. FC Andorra od przejęcia zdążyła już nawiązać współpracę z wieloma silnymi finansowo podmiotami. Głównym sponsorem jest lokalny bank - MoraBanc. Rolę sponsora technicznego pełni Nike. Wśród sponsorów znajdziemy też między innymi Estrella Damm, czyli ogromny browar z Barcelony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy