Oficjalnie: Gestede w Aston Villi

Oficjalnie: Gestede w Aston Villi
Redakcja
Redakcja
Źródło: Aston Villa FC

Rudy Gestede został dziewiątym letnim transferem Aston Villi.

Zawodnik pozyskany z Blackburn związał się z klubem z Birmingham pięcioletnią umową, jednak kwoty transakcji nie ujawniono (według nieoficjalnych doniesień wyniosła ona około siedem milionów funtów). W poprzednim sezonie na zapleczu Premier League reprezentant Beninu zdobył 20 bramek i to wystarczyło, aby włodarze "The Villans" zobaczyli w nim następcę sprzedanego do Liverpoolu Christiana Benteke.

Rosły napastnik jest wychowankiem FC Metz. Na Wyspy Brytyjskie przeniósł się w 2011 roku, a jego pierwszym zespołem było Cardiff City. Tam spędził trzy lata, będąc w ostatnim sezonie wypożyczonym do Blackburn. Włodarze z Ewood Park zdecydowali się na jego wykupienie za jedyne 200 tysięcy funtów i był to bardzo dobry ruch z ich strony, gdyż 26-latek odpłacił się bardzo dobrą i przede wszystkim skuteczną grą.

Gestede jeszcze w kategorii wiekowej do lat 19 reprezentował Francję, jednak ostatecznie podjął decyzję o grze dla Beninu, gdy w 2013 roku, w związku z pochodzeniem rodziców, otrzymał powołanie do kadry tego kraju. Dotychczas rozegrał sześć spotkań i strzelił trzy bramki na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy