OFICJALNIE: Gieorgij Żukow znalazł nowy klub po odejściu z Wisły Kraków

OFICJALNIE: Gieorgij Żukow znalazł nowy klub po odejściu z Wisły Kraków
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cangzhou Mighty Lions

Gieorgij Żukow, były piłkarz Wisły Kraków, dołączył do Cangzhou Mighty Lions.

Kazach, który na szczeblu młodzieżowym reprezentował Belgię, do Polski przybył zimą 2020 roku. Od tego czasu gracz środka pola uzbierał równo 60 występów, zdobył bramkę i zanotował cztery asysty.

Tego lata umowa Georgija Żukowa dobiegła końca, co oczywiście zbiegło się w czasie ze spadkiem „Białej Gwiazdy” do I ligi.

Blisko dwa miesiące zajęło prawonożnemu zawodnikowi znalezienie nowego klubu. Wzmocnił on Cangzhou Mighty Lions.

Nowy pracodawca Żukowa to trzecia siła Chinese Super League. W trwającej kampanii nie prezentuje się jednak tak dobrze i obecnie zajmuje dopiero piętnastą pozycję.

Wcześniej ekipa ta sprowadziła innego piłkarza z przeszłością w Ekstraklasie. To José Kanté, były napastnik Górnika Zabrze, Wisły Płock oraz Legii Warszawa.

Co do Żukowa, nie stanowią dla niego problemu występy na „szóstce”, „ósemce” czy „dziesiątce”. To z pewnością jego duży atut. W swoim piłkarskim CV posiada on jeszcze Astanę, Rodę Kerkrade czy Urał Jekaterynburg, a w reprezentacji Kazachstanu rozegrał 21 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy