OFICJALNIE: GKS Katowice w I lidze

OFICJALNIE: GKS Katowice w I lidze
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Na kolejkę przed końcem drugiej ligi GKS Katowice zapewnił sobie awans na zaplecze Ekstraklasy.

W zeszłym roku „GieKSa” odpadła z barażów o awans do pierwszej ligi ze Stalą Rzeszów.

W poniedziałek drużyna z Dolnego Śląska grała ze „Stalowcami”, a stawką ponownie był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem GKS zwyciężył 4:1 po trzech bramkach Arkadiusza Woźniaka oraz jednej Adriana Błąda. Tym samym zapewnił sobie drugie miejsce w lidze, gwarantujące bezpośredni awans.

Zespół Rafał Górak wróci do pierwszej ligi po dwóch latach przerwy. Sukces trenera warto docenić jeszcze bardziej, bowiem w drugiej połowie kwietnia 17 zawodników zostało skierowanych na kwarantannę. Po jej odbyciu drużyna musiała rozegrać 10 meczów w 30 dni.

W ostatnich kilkunastu latach Katowice regularnie grały w pierwszej lidze, jednak mimo wielu okazji nie udało im się awansować do Ekstraklasy, z której spadł w 2005 roku.

Do największych osiągnięć GKS-u należą czterokrotne wicemistrzostwo Polski, awans do 1/8 Pucharu UEFA oraz trzykrotne wywalczenie Pucharu Polski.

KACPER SASIAK

Więcej na temat: Oficjalnie GKS Katowice Polska I liga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy