OFICJALNIE: GKS Katowice w I lidze

OFICJALNIE: GKS Katowice w I lidze
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Na kolejkę przed końcem drugiej ligi GKS Katowice zapewnił sobie awans na zaplecze Ekstraklasy.

W zeszłym roku „GieKSa” odpadła z barażów o awans do pierwszej ligi ze Stalą Rzeszów.

W poniedziałek drużyna z Dolnego Śląska grała ze „Stalowcami”, a stawką ponownie był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem GKS zwyciężył 4:1 po trzech bramkach Arkadiusza Woźniaka oraz jednej Adriana Błąda. Tym samym zapewnił sobie drugie miejsce w lidze, gwarantujące bezpośredni awans.

Zespół Rafał Górak wróci do pierwszej ligi po dwóch latach przerwy. Sukces trenera warto docenić jeszcze bardziej, bowiem w drugiej połowie kwietnia 17 zawodników zostało skierowanych na kwarantannę. Po jej odbyciu drużyna musiała rozegrać 10 meczów w 30 dni.

W ostatnich kilkunastu latach Katowice regularnie grały w pierwszej lidze, jednak mimo wielu okazji nie udało im się awansować do Ekstraklasy, z której spadł w 2005 roku.

Do największych osiągnięć GKS-u należą czterokrotne wicemistrzostwo Polski, awans do 1/8 Pucharu UEFA oraz trzykrotne wywalczenie Pucharu Polski.

KACPER SASIAK

Więcej na temat: Oficjalnie GKS Katowice Polska I liga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg Real Madryt rozstanie się z Marcelo już zimą?! Negocjacje transferowe Real Madryt rozstanie się z Marcelo już zimą?! Negocjacje transferowe Mauro Icardi pogodzony z Wandą Narą. Żona piłkarza wydała oświadczenie Mauro Icardi pogodzony z Wandą Narą. Żona piłkarza wydała oświadczenie Jobe Bellingham podąży śladami brata?! Jobe Bellingham podąży śladami brata?! OFICJALNIE: Joseph Minala znalazł klub po wygaśnięciu umowy z Lazio OFICJALNIE: Joseph Minala znalazł klub po wygaśnięciu umowy z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy