OFICJALNIE: GKS Tychy z nowym właścicielem. Będzie zarządzany przez spółkę z... Brytyjskich Wysp Dziewiczych

OFICJALNIE: GKS Tychy z nowym właścicielem. Będzie zarządzany przez spółkę z... Brytyjskich Wysp Dziewiczych
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: GKS Tychy

Pacific Media Group stało się większościowym właścicielem pierwszoligowego GKS-u Tychy.

Ekipa z województwa śląskiego próbowała bezskutecznie od kilku sezonów zameldować się w Ekstraklasie i na razie nic nie wskazuje na to, by w trwających rozgrywkach ten stan miał ulec zmianie.

W niedalekim czasie mogą jednak nadejść dla GKS-u Tychy lepsze dni za sprawą trafieniu pod skrzydła Pacific Media Group.

Konsorcjum zarządzane przez Paula Conwaya może pochwalić się posiadaniem w swoim portfolio udziałów w takich zagranicznych drużynach, jak OGC Nice, FC Thun, KV Oostende, AS Nancy, Barnsley czy Kaiserslautern.

Od pewnego czasu przymierzało się one do wejścia na polski rynek. Początkowo było łączone z Lechią Gdańsk, ale koniec końców postawiło na „Tyszan”, o czym dowiadujemy się z opublikowanego komunikatu.

„Na skutek prowadzonych przez Zarządy Tyski Sport S.A. oraz Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. działań, doszło do zainteresowania zaangażowaniem kapitałowym w Spółkę grupy inwestorów, która począwszy od 2016 roku zainwestowała w osiem klubów piłkarskich na terenie Europy: OGC Nice (Francja), Barnsley FC (Anglia), FC Thun (Szwajcaria), KV Oostende (Belgia), Esbjerg fB (Dania), FC Den Bosch (Holandia), AS Nancy (Francja), 1.FC Kaiserslautern (Niemcy).

Trwające ponad rok rozmowy i negocjacje doprowadziły do sfinalizowania umowy inwestycyjnej, na podstawie której nowym, większościowym akcjonariuszem Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. zostanie powołana spółka celowa – Tychy Investment Company Limited z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

W najbliższym czasie Tychy Investment Company Limited obejmie akcje nowej emisji w podwyższonym kapitale zakładowym Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. Docelowo nowy inwestor będzie posiadał 75% akcji w kapitale zakładowym Spółki, a środki finansowe wpłacone do Spółki tytułem podwyższenia kapitału zakładowego zostaną przeznaczone na inwestycje w klub i podniesienie poziomu sportowego drużyny. Właścicielem 25% akcji Spółki pozostanie Tyski Sport S.A.

W związku z zawarciem umowy inwestycyjnej, w dniu 6 kwietnia 2023 roku doszło do zmian w organach Spółki. Leszek Bartnicki pozostaje Prezesem Zarządu, a skład Zarządu Spółki został powiększony o dwóch nowych Członków Zarządu, którymi zostali Maximilian Kothny oraz Averi Seelig. Natomiast w skład Rady Nadzorczej Spółki wchodzą: Frederick R. Ayers Jr., Paul Conway, Miłosz Surdziel oraz Dominik Urbani” - czytamy na stronie pierwszoligowca.

Nowy inwestor GKS-u Tychy nie może się na razie pochwalić znaczącymi sukcesami w wymienionych wyżej klubach.

Na domiar złego większość z nich niedługo po trafieniu pod skrzydła Pacific Media Group spadała do niższej klasy rozgrywkowej.

W polskiej drużynie panuje dużej przekonanie, że ten scenariusz nie zostanie u niej powtórzony, o co ma zadbać zatrudniony niedawno trener Dariusz Banasik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy