OFICJALNIE: Gnezda-Cerin, czyli nadzieja słoweńskiej piłki w Norymberdze

OFICJALNIE: Gnezda-Cerin, czyli nadzieja słoweńskiej piłki w Norymberdze
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: 1. FC Nürnberg| Transfery.info

1. FC Nürnberg pozyskał Adama Gnezdę-Cerina.

20-latek swój pierwszy mecz w dorosłej piłce zagrał 23 lipca 2017 roku przeciwko Celje. Jego zespół wygrał to starcie w stosunku 4-0, a wspomniany zawodnik zaprezentował się z dobrej strony.

Później sukcesywnie był wprowadzany do drużyny. Apogeum jego formy nastąpiło w poprzednim sezonie, kiedy to od pierwszego spotkania był podstawowym graczem swojego zespołu. Dobra dyspozycja środkowego pomocnika spowodowała, że wspólnie z ekipą awansował do europejskich pucharów. Warto dodać, że duża w tym zasługa trenera Simona Rožmana, który jest uważany w swoim kraju za jednego z najlepszych w swoim fachu.

Słoweńcy zdołali przejść w Lidze Europy pierwszą przeszkodę, a w następnej rundzie lepsze okazało się Malmö. Gnezda-Čerin pokazał się tam jednak z dobrej strony, dlatego otrzymał propozycję przeprowadzki na zaplecze Bundesligi. Zgłosiła się po niego Norymberga.

Postanowił przenieść się do tej ekipy na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Pogrążone w kryzysie finansowym NK Domžale (piłkarze nie otrzymują pensji od kilku miesięcy) zarobiło na swoim zawodniku ponad milion euro.

Co do samego piłkarza, to jego dużym atutem są przede wszystkim uderzenia z dystansu. Nie boi się też podejmować ryzyka w rozegraniu, co w wielu sytuacjach kończy się dla niego sukcesem. Ponadto potrafi dobrze wyprowadzić piłkę i jest bezkompromisowy w odbiorze.

W minionym sezonie rozegrał łącznie 41 meczów. Strzelił w nich osiem bramek i zanotował siedem asyst.

Nowy zespół 20-latka to dziewiąta siła zaplecza Bundesligi.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy