OFICJALNIE: Gonzalo Jara wraca do chilijskiej ligi

OFICJALNIE: Gonzalo Jara wraca do chilijskiej ligi fot. Shutterstock
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Unión La Calera

36-letni Chilijczyk Gonzalo Jara wraca do rodzimej ligi, w której ostatnio występował w 2016 roku. Obrońca podpisał kontrakt z Uniónem La Calera.

Końca dobiegło tym samym meksykańskie tournée 115-krotnego reprezentanta Chile. W Lidze MX i na jej zapleczu występują bowiem trzy poprzednie kluby, z którymi był związany. Dla Clubu Tijuana, Mazatlán FC i Atlético Morelii zagrał w sumie trzydzieści razy. Teraz wraca do ojczystej ligi, w której grał ostatnio przed dwoma laty, jako zawodnik Club Universidad de Chile. W międzyczasie próbował jeszcze sił w argentyńskim Estudiantes de la Plata.

W Europie najdłużej Jara zakotwiczył w Anglii. Trafił na Stary Kontynet z Colo Colo w 2009 roku. W Ameryce Południowej wypatrzyło go West Bromwich Albion. W koszulce „The Baggies” wystąpił 67 razy, z czego 34 - w Premier League.  W Championship, gdzie grał też w ramach wypożyczeń do Nottingham Forest i Brighton, uzbierał 85 gier. 

Następnym przystankiem w jego karierze była Bundesliga. Po dwuletnim pobycie w Mainz zdecydował się na powrót do Chile.

W międzyczasie z reprezentacją Chile dwa razy wygrał Copa America. Ma też na koncie dwa tytuły mistrzowskie, po jednym z Colo Colo i Club Universidad.

Unión La Calera, z którym to klubem podpisał kontrakt we wtorek, zajmuje po rozegraniu dwudziestu kolejek trzecie miejsce w tabeli chilijskiej ekstraklasy. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy