OFICJALNIE: Górnik Łęczna z dwoma nowymi nabytkami
2025-07-04 20:16:38; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Do grona zawodników pierwszoligowego Górnika Łęczna dołączyli Kamil Kruk i Oskar Osipiuk.
Pierwszy z nich podpisał kontrakt do końca sezonu 2025/2026, a drugi o rok dłuższy. W obu przypadkach zawarto opcję przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy.
Kamil Kruk od stycznia 2024 roku był związany z Motorem Lublin, dla którego rozegrał 17 spotkań. 25-letni środkowy obrońca wywalczył z nim awans do Ekstraklasy, ale na tym szczeblu tylko dwukrotnie pojawił się na boisku.
Wcześniej w najwyższej polskiej lidze zgromadził 31 występów w barwach Zagłębia Lubin i 20 podczas wypożyczenia do Stali Mielec. Łącznie dla obu tych klubów strzelił pięć goli.Popularne
Znajdował się także wśród podopiecznych Macieja Stolarczyka w reprezentacji Polski U-21, a teraz spotka się z nim w Górniku Łęczna.
Oskar Osipiuk ostatnie dwa sezony spędził w Wigrach Suwałki. 22-letni środkowy pomocnik awansował z nimi do III ligi, gdzie w 31 meczach raz trafił do siatki.
W przeszłości był związany z Jagiellonią Białystok, ale nie zadebiutował tam w pierwszym zespole. Wypożyczano go stamtąd do trzecioligowej Wissy Szczuczyn. Ma też za sobą pobyt w KS Wasilków szczebel niżej.
Górnik Łęczna na zapleczu Ekstraklasy zakończył ostatnio zmagania na dziewiątym miejscu w tabeli. Dotychczas zespół ten wzmocnili Dawid Tkacz, Bekzod Akhmedov, Szymon Krawczyk i Dawid Kroczek.














![Zamieszanie pod sektorem kibiców Sparty Praga. Interweniowała ochrona [WIDEO]](img/photos/108521/170x113/legia-warszawa-kibice.jpg)

![Jagiellonia Białystok górą nad Finami w Lidze Konferencji [WIDEO]](img/photos/113016/170x113/pululu.jpg)





![Zamieszanie pod sektorem kibiców Sparty Praga. Interweniowała ochrona [WIDEO]](img/photos/108521/90x60/legia-warszawa-kibice.jpg)

![Jagiellonia Białystok górą nad Finami w Lidze Konferencji [WIDEO]](img/photos/113016/90x60/pululu.jpg)



