OFICJALNIE: Górnik Zabrze pozyskał byłego kapitana Rody Kerkrade

OFICJALNIE: Górnik Zabrze pozyskał byłego kapitana Rody Kerkrade
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze zaprezentował nowego piłkarza. Jego barwy zasilił Richard Jensen.

Dostępność trzykrotnego reprezentanta Finlandii z dużym doświadczeniem w drugiej lidze holenderskiej na mocy wolnego transferu wydała się ekipie z Ekstraklasy czymś bardzo atrakcyjnym. Wszak w poprzednim sezonie pełnił on rolę kapitana Rody Kerkrade, a jakby tego było, może pokryć trzy pozycje.

Nominalny stoper, który odnajduje się na bokach obrony, przeszedł testy medyczne, po czym podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Richard Jensen w koszulce Rody Kerkrade rozegrał łącznie 82 spotkania. Do tego dorobku dorzucił 12 występów w FC Twente. Defensor jest lewonożny i ma 26 lat.

Na papierze wydaje się to zatem bardzo sensowny ruch ze strony Górnika Zabrze, który wcześniej pozyskał chociażby Pawła Olkowskiego.

Ta dwójka dołącza oczywiście do największej gwiazdy zespołu - Lukasa Podolskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy