Oficjalnie: Guardiola ujawnił nazwiska swoich współpracowników

Oficjalnie: Guardiola ujawnił nazwiska swoich współpracowników
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Bayern Monachium

Pep Guardiola od dzisiaj rozpoczyna swoją pracę w Bayernie Monachium. Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej Hiszpan zdradził nazwiska swoich najbliższych współpracowników.

- Wziąłem ze sobą sprawdzonych ludzi, z którymi miałem przyjemność współpracować w Barcelonie. Bayern ma wielu doskonałych specjalistów, dlatego nie potrzebowałem dużych zmian. Wziąłem tylko kilka, najbardziej zaufanych osób. To wspaniałe, że oni będą tu ze mną. Zrobimy wszystko, co najlepsze dla klubu - mówi Guardiola. 

Najbliższym asystentem Guardioli w Bayernie Monachium będzie Doménec Torrent z którym hiszpański trener współpracuje od czasów prowadzenia drugiego zespołu Barcelony. Francuz był również asystentem 42-latka podczas jego pracy z pierwszym zespołem "Dumy Katalonii". Teraz razem popracują razem w Monachium. Ciekawostkę stanowi fakt, że Torrent w minionym sezonie był jednym z asystentów Tito Vilanovy.

Kolejnym współpracownikiem nowego trenera Bayernu będzie Carles Planchart. Obaj panowie również znają się z Barcelony. Planchart specjalizuje się w rozpracowywaniu rywali.

Guardioli w Monachium będzie też pomagał jego bardzo dobry przyjaciel Manel Estiarte, który przez cały życie związany był z piłką wodną (złoty medalista olimpijski z 1996 roku). Do stolicy Bawarii Hiszpan sprowadził również Lorenza Buenaventurę, cenionego specjalistę od przygotwania fizyczynego. 

Nową twarzą w Bayernie będzie też Lars Konetka, który dotychczas pracował w Schalke. Niemiec to jeden z najlepszych analityków na świecie. Do Monachium trafił podobno na specjalne życzenie Guardioli.

Resztę sztabu szkoleniowego będą tworzyć dotychczasowi pracownicy Bayernu Monachium. Jednym z nich jest Hermann Gerland, który był asystentem Juppa Heynckesa. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy