OFICJALNIE: Guarrotxena w A-League

2021-01-18 18:47:06; Aktualizacja: 4 lata temu
OFICJALNIE: Guarrotxena w A-League
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Western United

Western United poinformowało kilka dni temu o pozyskaniu Ikera Guarrotxeny.

Po nieudanej przygodnie z ligą grecką, a konkretniej z Volos NPS, Iker Guarrotxena uznał wspólnie z agentem, że należy poszukać nowego pracodawcy.

Hiszpan obrał dość niespodziewany kierunek, bo postanowił opuścić kontynent. Po skrzydłowego zgłosił się przedstawiciel ligi australijskiej, Western United.

Szczegóły umowy indywidualnej nie są znane. W nowym zespole 28-latek nie powinien czuć się osamotniony. Dołączył bowiem do innego Hiszpana, Víctora Sáncheza.

- Cieszę się, że w końcu tu jestem. Przede mną ważny sezon. Mam ogromną motywację, ponieważ uważam, że to odpowiedni czas, aby się rozwijać i twierdzą, że trafiłem w odpowiednie miejsce - przyznał.

Guarrotxena jest doskonale znany kibicom Ekstraklasy. W przeszłości miał bowiem okazję reprezentować barwy Pogoni Szczecin. Na polskich boiskach rozegrał łącznie 32 mecze, a jego dorobek to pięć goli i jedna asysta.