OFICJALNIE: Gudelj dziesiątym wzmocnieniem Sevilli

OFICJALNIE: Gudelj dziesiątym wzmocnieniem Sevilli
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sevilla FC

Sevilla FC nie zwalnia tempa. Właśnie potwierdzono angaż Nemanji Gudelja.

27-latek w styczniu 2017 roku wyemigrował do Chin. Wówczas zgłosiło się po niego Tianjin Teda i przelało na konto Ajaksu 5,5 miliona euro. Już po roku Serb został bohaterem transferu wewnątrz Chinese Super League, zasilając barwy Guangzhou Evergrande. Operacja zamknęła się w kwocie 4,3 miliona euro.

Środkowy pomocnik łącznie na kontynencie azjatyckim rozegrał 38 spotkań, po czym ubiegłego lata postanowił skorzystać z oferty Sportingu, do którego dołączył na zasadzie sezonowego wypożyczenia. W Portugalii Gudelj zaprezentował się na tyle dobrze (43 mecze, gol i asysta), że zapracował sobie na stały powrót do Europy.

Kiedy bowiem jego umowa z „Tygrysami” dobiegła końca, uzgodnił on z Sevillą warunki współpracy, która planowo ma potrwać do 30 czerwca 2023 roku.

Tym samym 22-krotny reprezentant Serbii został dziesiątym wzmocnieniem Andaluzyjczyków przed kolejnym sezonem. Wcześniej pozyskano m.in. Luuka de Jonga i Fernando.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy