OFICJALNIE: Gudelj dziesiątym wzmocnieniem Sevilli

OFICJALNIE: Gudelj dziesiątym wzmocnieniem Sevilli
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sevilla FC

Sevilla FC nie zwalnia tempa. Właśnie potwierdzono angaż Nemanji Gudelja.

27-latek w styczniu 2017 roku wyemigrował do Chin. Wówczas zgłosiło się po niego Tianjin Teda i przelało na konto Ajaksu 5,5 miliona euro. Już po roku Serb został bohaterem transferu wewnątrz Chinese Super League, zasilając barwy Guangzhou Evergrande. Operacja zamknęła się w kwocie 4,3 miliona euro.

Środkowy pomocnik łącznie na kontynencie azjatyckim rozegrał 38 spotkań, po czym ubiegłego lata postanowił skorzystać z oferty Sportingu, do którego dołączył na zasadzie sezonowego wypożyczenia. W Portugalii Gudelj zaprezentował się na tyle dobrze (43 mecze, gol i asysta), że zapracował sobie na stały powrót do Europy.

Kiedy bowiem jego umowa z „Tygrysami” dobiegła końca, uzgodnił on z Sevillą warunki współpracy, która planowo ma potrwać do 30 czerwca 2023 roku.

Tym samym 22-krotny reprezentant Serbii został dziesiątym wzmocnieniem Andaluzyjczyków przed kolejnym sezonem. Wcześniej pozyskano m.in. Luuka de Jonga i Fernando.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy