OFICJALNIE: Guélor Kanga w Sparcie Praga

OFICJALNIE: Guélor Kanga w Sparcie Praga
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sparta Praga

Sparta Praga wykupiła Guélora Kangę z Crvenej zvezdy za milion euro.

Guélor Kanga to 27-letni ofensywny pomocnik, który w zespole ze stolicy Serbii występował od półtora roku. Wcześniej bronił barw grającego w lidze rosyjskiej Rostowa.

Kanga to 25-krotny reprezentant Gabonu. W trwającym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach Crvenej zvezdy, w których strzelił trzy bramki.

O zainteresowaniu tym zawodnikiem ze strony 13-krotnych mistrzów Czech mówiło się już od kilku dni, jednak do ostatniej chwili toczyły się trudne rozmowy z serbskim pracodawcą Gabończyka.

27-letni pomocnik to jedno z czterech poważnych wzmocnień Sparty w zimowym okienku. Przed tygodniem w Pradze pojawił się reprezentant Rumunii Nicolae Stanciu z Anderlechtu, za którego stołeczny klub zapłacili 3,75 miliona euro.

Ponadto Sparta sfinalizowała jeszcze dwa transfery w ostatni dzień tego okienka - z Krasnodaru wypożyczony został boczny obrońca Mihailo Ristić, a z FCSB sprowadzono za dwa miliony euro bramkarza Floriana Nitę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy