OFICJALNIE: Gwiazda Piasta Gliwice nie zagra przez około miesiąc

2024-08-01 16:40:09; Aktualizacja: 3 godziny temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Piast Gliwice

Jorge Félix w niedzielnym meczu Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław naderwał mięsień brzuchaty łydki.

32-letni skrzydłowy podczas rywalizacji w ramach drugiej kolejki Ekstraklasy musiał opuścić boisko w 40. minucie, a w jego miejsce z ławki rezerwowych wszedł Damian Kądzior. Przeprowadzone badania wskazują, że Hiszpana czeka od trzech do pięciu tygodni przerwy.

Jorge Félix dobrze rozpoczął obecny sezon, strzelając gola w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Cracovią na wyjeździe.

Z „Piastunkami” był już związany w latach 2018-2020 i ponownie dołączył do nich w 2022 roku. Z gliwickim zespołem sięgnął po mistrzostwo Polski, a w kolejnym sezonie został wybrany najlepszym piłkarzem w Ekstraklasie. Łącznie w barwach ekipy z województwa śląskiego rozegrał dotąd 142 mecze, w których jego dorobek wynosi 39 goli i 18 asyst.

W międzyczasie spędził dwa lata w tureckim Sivassporze, z którym triumfował w krajowym pucharze.

Natomiast w swojej ojczyźnie grał między innymi w drużynie Atlético Madryt C i rezerwach Getafe. Brał ponadto udział w barażach o awans na zaplecze LaLigi jako zawodnik Rayo Majadahonda.

Piast Gliwice po dwóch kolejkach bieżącego sezonu ma na koncie cztery punkty. Strzelił przy tym trzy gole, tracąc tylko jednego. W najbliższą niedzielę zmierzy się z Legią Warszawa na stołecznym stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.