Oficjalnie: Gyan wybrał nowy klub. Dość kontrowersyjnie!

 Oficjalnie: Gyan wybrał nowy klub. Dość kontrowersyjnie!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Ahli

Asamoah Gyan został wypożyczony do końca sezonu z Shanghai SIPG do Al Ahli.

Transfer wzbudza o tyle kontrowersje, że wcześniej w latach 2011-2015 Gyan występował w zespole bezpośredniego rywala Al Ahli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Al Ain. 

W dodatku w ostatnich dniach okna 30-letni napastnik miał przenieść się do Anglii, najbliżej jego sprowadzenia był występujący w Championship Reading. Ostatecznie jednak media angielskie poinformowały, że reprezentant Ghany nie sprostał testom medycznym, czemu sam zainteresowany zaprzeczył. "Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa" - napisał.

Za przeprowadzką Gyana właśnie do Al Ahli stoi rumuński szkoleniowiec Cosmin Olăroiu, który wcześniej w latach 2011-2013 prowadził go w Al Ain.

Atakujący, ostatnio wiele czasu spędzający w gabinetach lekarskich, jest sporym zawodem dla Shanghai SIPG, gdyż w dwa lata strzelił zaledwie siedem bramek w 20 meczach, a w Chinach uczyniono go jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy