OFICJALNIE: Hamed Traorè w Sassuolo

OFICJALNIE: Hamed Traorè w Sassuolo
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: US Sassuolo

Sassuolo poinformowało o pozyskaniu Hameda Juniora Traorè.

Po spadku Empoli z Serie A wielu zawodników tego klubu zdecydowało rozejrzeć się za nowym miejscem pracy. Do tej grupy zalicza się niewątpliwie Hamed Junior Traorè.

Zawodnik wprawdzie podpisał umowę z Fiorentiną jeszcze w styczniu, jednak została ona zerwana w maju. Powodem takiej reakcji władz zespołu zlokalizowanego w Toskanii były domniemane problemy z sercem u zawodnika.

Kilka tygodni temu przeprowadzone zostały w tej sprawie kolejne badania. Nie rozwiały one jednak wszelkich wątpliwości w tej sprawie, dlatego zamiast do Florencji, środkowy pomocnik trafił do Sassuolo.

19-latek przeprowadza się do tej ekipy na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Umowa zawarta między podmiotami będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Młodzieżowy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma za sobą niezwykle udany sezon. Jego dobra dyspozycja w wydatny sposób przyczyniła się do tego, że Empoli niemalże do ostatniej kolejki miało szanse na utrzymanie w Serie A.

Traorè zanotował w minionych rozgrywkach 32 występy. Na jego dorobek złożyły się dwa gole i dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy