OFICJALNIE: Hanczarenka trenerem Krasnodaru

OFICJALNIE: Hanczarenka trenerem Krasnodaru fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FK Krasnodar | Transfery.info

FK Krasnodar poinformował o zatrudnieniu w charakterze nowego szkoleniowca Wiktara Hanaczarenki.

Białorusin do niedawna odpowiadał za wyniki CSKA Moskwa, ale po trzech porażkach w czterech kolejnych meczach obie strony doszły do wniosku, że najlepiej będzie się rozstać. Tym sposobem 43-latek był dostępny od zaraz.

To próbował wykorzystać Lech Poznań, który o utalentowanego szkoleniowca zabiega od wielu lat. Gdy zwolnił Dariusza Żurawia, nadarzyła się ponownie okazja do jego zatrudnienia. Wiemy już, że do tego nie dojdzie.

Dzisiaj Wiktar Hanczarenka podpisał z Krasnodarem umowę do 30 czerwca 2023 roku. „Byki” to następny klub, który w ostatnim czasie został zmuszony do przeprowadzenia zmiany na ławce trenerskiej, gdyż z posady zrezygnował Murad Musajew.

Szkoleniowiec wprowadził po raz pierwszy w historii zespół do fazy grupowej Ligi Mistrzów, dlatego Białorusinowi nie będzie łatwo go zastąpić. Mimo wszystko jego dokonania mówią same za siebie.

Najpierw z sukcesami prowadził BATE Borysów, a podczas pracy w CSKA Moskwa rosyjska drużyna między innymi dwukrotnie pokonała Real Madryt. Z kolei w 2019 roku „Konie” wygrały Superpuchar Rosji.

FK Krasnodar aktualnie zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Priemjer-Ligi, zakończył także już swój udział w rozgrywkach Ligi Europy i Pucharu Rosji. Celem będzie zatem zakończenie sezonu na jak najwyższej pozycji w ekstraklasie, a przy okazji uniknięcie gry w barażach o utrzymanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy