OFICJALNIE: Hernán Crespo rusza na podbój Brazylii. Argentyńczyk przejął São Paulo

OFICJALNIE: Hernán Crespo rusza na podbój Brazylii. Argentyńczyk przejął São Paulo fot. Hernan Crespo [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: São Paulo

Hernán Crespo został przedstawiony jako nowy opiekun São Paulo.

Były piłkarz takich zespołów jak River Plate, Parma, Lazio, Inter Mediolan, Chelsea czy AC Milan doprowadził Defensa y Justicia do wywalczenia pierwszego poważnego trofeum w 86-letniej historii klubu w postaci sięgnięcia po Copa Sudamericana (odpowiednik naszej Ligi Europy) i następnie niedługo później postanowił rozstać się drużyną z rodzimego kraju na rzecz podjęcia nowego wyzwania.

W ten sposób Hernán Crespo wylądował na ławce trenerskiej São Paulo. Argentyńczyk związał się z brazylijskim klubem kontraktem obowiązującym do 31 grudnia 2022 roku i w najbliższym czasie może być świadkiem wywalczenie przez swój zespół mistrzostwa kraju, ponieważ przejmie go dopiero od początku nowych rozgrywek.

„Tricolor Paulista” plasują się obecnie na czwartym miejscu w tabeli i na cztery mecze przed zakończeniem sezonu tracą siedem punktów do prowadzącego Internacionalu, który ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

45-latek rozpoczynał swoją przygodę z zawodem trenera we Włoszech jako opiekun Parmy U-19 i Modeny. W obu tych klubach nie odniósł jednak żadnych wartościowych wyników i dlatego postanowił po opuszczeniu drugiego z nich dokształcić się przed rozpoczęciem drugiego podejścia do pracy w charakterze szkoleniowca, co nastąpiło już w Argentynie, gdzie przed objęciem Defensa y Justicia odpowiadał jeszcze przez kilka miesięcy za wyniki CA Banfield.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy