OFICJALNIE: Hinterseer w HSV

OFICJALNIE: Hinterseer w HSV fot.
Jan Piekutowski
Źródło: HSV

Hamburger SV poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został Lukas Hinteerser.

28-letni snajper to postać dobrze kojarzona w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą gra od 2014 roku, kiedy to przeniósł się z FC Wacker Innsbruck do FC Ingolstadt 04.

Po trzech sezonach zmienił otoczenie i został zawodnikiem VfL Bochum, gdzie dorobił się miana jednego z najbardziej interesujących napastników drugiego poziomu rozgrywkowego.

Jego łączny bilans w szeregach „Die Unabsteigbaren ” wynosi 65 rozegranych meczów, w których strzelił 35 bramek. Aż 18 z nich zdobył w tym sezonie, co przyciągnęło uwagę bardziej medialnych klubów.

Hinteerser postanowił wykorzystać ten fakt i nie przedłużył wygasającego kontraktu, co pozwoliło mu trafić HSV na zasadzie wolnego transferu.

Drużyna z Hamburga nie wypełniła założonego przed startem sezonu celu w postaci wywalczenia awansu do Bundesligi i w kolejnych rozgrywkach zamierza na tyle wzmocnić zespół, aby pewnie zameldować się ponownie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dwunastokrotny reprezentant Austrii związał się z nowym pracodawcą dwuletnim kontraktem i jest już piątym letnim nabytkiem HSV. Przed nim do zespołu dołączyli David Kinsombi, Berkay Özcan, Jeremy Dudziak oraz jego klubowy kolega - Jan Gyamerah.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy