OFICJALNIE: Hinterseer w HSV

OFICJALNIE: Hinterseer w HSV
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: HSV

Hamburger SV poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został Lukas Hinteerser.

28-letni snajper to postać dobrze kojarzona w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą gra od 2014 roku, kiedy to przeniósł się z FC Wacker Innsbruck do FC Ingolstadt 04.

Po trzech sezonach zmienił otoczenie i został zawodnikiem VfL Bochum, gdzie dorobił się miana jednego z najbardziej interesujących napastników drugiego poziomu rozgrywkowego.

Jego łączny bilans w szeregach „Die Unabsteigbaren ” wynosi 65 rozegranych meczów, w których strzelił 35 bramek. Aż 18 z nich zdobył w tym sezonie, co przyciągnęło uwagę bardziej medialnych klubów.

Hinteerser postanowił wykorzystać ten fakt i nie przedłużył wygasającego kontraktu, co pozwoliło mu trafić HSV na zasadzie wolnego transferu.

Drużyna z Hamburga nie wypełniła założonego przed startem sezonu celu w postaci wywalczenia awansu do Bundesligi i w kolejnych rozgrywkach zamierza na tyle wzmocnić zespół, aby pewnie zameldować się ponownie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dwunastokrotny reprezentant Austrii związał się z nowym pracodawcą dwuletnim kontraktem i jest już piątym letnim nabytkiem HSV. Przed nim do zespołu dołączyli David Kinsombi, Berkay Özcan, Jeremy Dudziak oraz jego klubowy kolega - Jan Gyamerah.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldo z największym spadkiem wartości w Serie A. Piątek w czołówce Ronaldo z największym spadkiem wartości w Serie A. Piątek w czołówce Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy