OFICJALNIE: Hiszpania zwolniła selekcjonera. Pojutrze pierwszy mecz Mistrzostw Świata!

OFICJALNIE: Hiszpania zwolniła selekcjonera. Pojutrze pierwszy mecz Mistrzostw Świata!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: RFEF

Julen Lopetegui przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

Nagła decyzja prezesa hiszpańskiej federacji, Luisa Rubialesa, podyktowana jest komunikatem Realu Madryt o zatrudnieniu Lopeteguiego jako nowego szkoleniowca po zakończeniu mundialu. Problem w tym, że działacz w zasadzie do ostatniej chwili nie wiedział o decyzji selekcjonera, chociaż umowa związku z trenerem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku i została przedłużona przed kilkoma tygodniami. Już wiadomo, że Real zapłaci dwa miliony euro w ramach odszkodowania za przedwczesne zerwanie kontraktu.

Rubiales uznał działania podjęte przez 51-letniego szkoleniowca za brak taktu i szacunku w czasie, gdy Hiszpania znajduje się na ostatniej prostej przygotowań do mundialu, bo pierwszy mecz, z Portugalią w Soczi, rozgrywa już w piątek. Podjęta w ostatniej chwili interwencja zawodników, z Sergio Ramosem i Andresem Iniestą na czele, mająca na celu zachowanie posady przez trenera, nie przyniosła skutku.

Lopetegui Hiszpanię przejął od odchodzącego na emeryturę Vicente'a Del Bosque w lipcu 2016 roku.

- Hiszpańska kadra narodowa jest zespołem wszystkich Hiszpanów. O odejściu trenera dowiedzieliśmy się na pięć minut przed ogłoszeniem Realu. Jest pewien sposób zachowania, tego jak powinieneś postępować. Nie możemy zaakceptować czegoś takiego - powiedział Rubiales.

Na razie nie poznaliśmy nazwiska nowego selekcjonera.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy