Oficjalnie: Hit transferowy w świecie arabskim. Khalil w Al Jazirze!

Oficjalnie: Hit transferowy w świecie arabskim. Khalil w Al Jazirze!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Jazira

Napastnik Ahmed Khalil wzmocnił Al Jazirę (Zjednoczone Emiraty Arabskie), tym samym zostając bohaterem jednego z najciekawszych transferów w regionie.

Khalil jest 26-letnim reprezentantem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i już drugim strzelcem w historii reprezentacji - ma 47 bramek w 79 meczach. Lepszy od niego wynik zanotował jedynie Adnan Al Talyani, który jednak do strzelenia 52 goli potrzebował 161 występów. 

Do tej pory Khalil grał tylko dla Al-Ahli (a od tegorocznej fuzji już właściwie - Shabab Al-Ahli Dubai FC), jednak po wygaśnięciu umowy zdecydował się na zmianę barw na zasadzie wolnego transferu. W Al-Jazirze z miejsca stał się jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na Półwyspie Arabskim. Według nieoficjalnych doniesień może liczyć w przeliczeniu na cztery miliony euro za sezon.

Po sformalizowania zmiany klubu Khalil udał się do Holandii, gdzie przebywa jego zespół na przygotowaniach do sezonu 2017/2018. Miejsce obozu jest oczywiście nieprzypadkowe, gdyż od 2016 roku Al Jazirę prowadzi holenderski trener Henk ten Cate.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Legia Warszawa myśli o przyszłości. Sięga po utalentowanego napastnika Legia Warszawa myśli o przyszłości. Sięga po utalentowanego napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy