OFICJALNIE: Hitowy transfer w A-League. Besart Berisha wzmacnia absolutnego debiutanta

OFICJALNIE: Hitowy transfer w A-League. Besart Berisha wzmacnia absolutnego debiutanta
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Western United FC

Besart Berisha, który należy do najlepszych zawodników w historii A-League, wzmocnił debiutujący w rozgrywkach Western United FC.

34-letni napastnik pozostawał bez klubu, odkąd 15 sierpnia zakończył nieudaną (brak bramek w siedmiu meczach) przygodę z ligą japońską w barwach Sanfrecce Hiroszima. Od razu przesądzony wydawał się jego powrót do Australii, w której spędził najlepsze sezony swojej kariery. Na Antypodach interesowały się nim przede wszystkim trzy kluby z Melbourne (oprócz wspomnianego Western United również Victory i City).

Pomocną dłoń ostatecznie wysunęło doń niedawno powstałe Western United FC. Klub z przedmieść Melbourne potrzebował wzmocnienia pierwszej linii doświadczonym zawodnikiem, po tym jak wcześniej zadbano o inne pozycje - między innymi na bramkę sprowadzono Filipa Kurto, do obrony Ersana Gülüma czy do pomocy Panagiotisa Kone. Niewątpliwie największą gwiazdę w pierwszym sezonie klubu w A-League będzie jednak 36-letni Włoch Alessandro Diamanti, który zaprezentuje się na pozycji ofensywnego pomocnika i będzie obsługiwał podaniami wspomnianego Berishę, Connora Paina czy Scotta McDonalda.

Jednokrotny reprezentant Kosowa do Australii przeniósł się latem 2011 roku z Arminii Bielefeld i w ciągu kilku lat został legendą miejscowych rozgrywek. Jego obecny dorobek to 171 meczów, 106 bramek i 18 asyst. Pobił w międzyczasie wiele rekordów ligi - jest najlepszym strzelcem w jej historii, a wyspecjalizował się choćby w hat-trickach, strzelił ich pięć, najszybszy skompletował w 2011 roku w sześć minut, gdy grał w barwach Brisbane Roar przeciwko Adelaide United. Czterokrotnie sięgnął po mistrzostwo Australii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Ukryty potencjał: Prva slovenska nogometna liga Ukryty potencjał: Prva slovenska nogometna liga Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy