OFICJALNIE: Hloušek latem odejdzie z Legii Warszawa. Umowa podpisana!

OFICJALNIE: Hloušek latem odejdzie z Legii Warszawa. Umowa podpisana! fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: Viktoria Pilzno

Adam Hloušek od następnego sezonu będzie reprezentował barwy Viktorii Pilzno, do której trafi na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Legią.

Lewy obrońca związał się już z nowym klubem umową do 30 czerwca 2022 roku.

- Cieszymy się, że możemy powitać nowego gracza w naszych szeregach, co może ożywić nasz zespół pod względem jakości, ale też doświadczenia. Adam może grać na kilku pozycjach, więc uniwersalność to z pewnością jego kolejna zaleta - powiedział dyrektor generalny Viktorii, Adolf Šádek.

W rozmowie z klubowymi mediami zawodnik zdradził, że nie chciał czekać na ewentualną propozycję z Legii, ponieważ wiązało się to z dużym ryzykiem. - Chciałem być spokojny pod koniec sezonu i skoncentrować się na bardzo ważnych meczach. Nadal miałem kilka ofert z Europy Wschodniej i Stanów Zjednoczonych, ale nie chciałem w to wchodzić. Mam 30 lat, nadal chcę grać na najwyższym poziomie i o kolejne tytuły. Dlatego wolałem Pilzno - powiedział.

Hloušek do Legii przeniósł się zimą 2016 roku ze Stuttgartu za 500 tysięcy euro. W trwającym sezonie wystąpił łącznie w 30 meczach. Ostatnio jednak, mimo wyleczenia kontuzji, nie znajdował miejsca w kadrze meczowej.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy