OFICJALNIE: Hoffenheim coraz bliżej sprzedaży gwiazdy. „Na razie nie będzie brał udziału w treningach”

OFICJALNIE: Hoffenheim coraz bliżej sprzedaży gwiazdy. „Na razie nie będzie brał udziału w treningach” fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hoffenheim | Florian Plettenberg

Hoffenheim wydało komunikat w sprawie sytuacji Georginio Ruttera, w którym poinformowano, że będzie on wyłączony z treningów do odwołania. Ma to związek z jego potencjalną przeprowadzką do Leeds United.

Leeds United nie prezentuje się w tym sezonie tak, jakby wymagali tego kibice. Ekipa prowadzona przez Jessego Marscha plasuje się bowiem w ligowej tabeli dopiero na czternastym miejscu i ma raptem dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

W klubie są zatem świadomi, że jeśli zespół z Elland Road ma się utrzymać, przyda się pomoc w postaci transferów. Chodzi tu między innymi o zasilenie formacji ofensywnej. Na celowniku znalazł się zatem Georginio Rutter, który uchodzi za ogromny talent.

Środkowy napastnik ma za sobą obiecujący okres w barwach Hoffenheim, co przykuło uwagę przedstawiciela Premier League.

Pojawiły się w mediach informacje, że strony prowadzą rozmowy w tej sprawie i jeśli wszystko pójdzie, jak należy, to można spodziewać się finalizacji tego ruchu już w przyszłym tygodniu - twierdzi Florian Plettenberg.

Na zamieszanie postanowił zareagować pracodawca zawodnika, Hoffenheim. Klub wydał w niedzielne przedpołudnie stosowny komunikat, w którym poinformował, że Francuz będzie wyłączony z treningów do odwołania. Nie wystąpi zatem w

- Georgi ma do czynienia z poważnym problemem, który sprawia, że jego głowa jest zajęta. To bardzo młody człowiek i zrozumiałe, że jest zaniepokojony całą tą sytuacją. Z naszej strony może być pewien wsparcia, dlatego zdecydowaliśmy, że przez jakiś czas odpocznie od treningów - powiedział dyrektor działu zawodowego Alexander Rosen.

Plettenberg dodaje dodatkowo, że cała transakcja może pochłonąć pomiędzy 30 a 40 milionów euro. Negocjacje są zaawansowane, ale jeszcze się nie zakończyły.

20-latek rozegrał w tym sezonie 15 meczów, a jego dorobek to dwa gole oraz dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy