OFICJALNIE: Hoffenheim ma nowego trenera. Powrót w nowej roli

2023-02-08 10:02:00; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Hoffenheim ma nowego trenera. Powrót w nowej roli
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim poinformowało o powierzeniu Pellegrino Matarazzo funkcji szkoleniowca.

Ekipa z Rhein-Neckar-Areny pod wodzą André Breitenreitera nie radziła sobie najlepiej, czego konsekwencją było wylądowanie na czternastej pozycji w tabeli Bundesligi. Dziś przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy punkty.

Aby dać piłkarzom nowy impuls, doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Wspomnianego Niemca zastąpił Pellegrino Matarazzo.

45-latek to postać doskonale znana kibicom. Do Hoffenheim trafił latem 2017 roku i najpierw przez pół roku odpowiadał za wyniki zespołu U-17, a następnie został asystentem pierwszego szkoleniowca. Współpracował wtedy z Julianem Nagelsmannem oraz Alfredem Schreuderem.

Pod koniec grudnia 2019 roku Amerykanin został zatrudniony w VfB Stuttgart, a jego przygoda z tym klubem dobiegła końca dopiero w pierwszej części trwającego sezonu.

Teraz podpisał on kontrakt ważny do końca kampanii 2024/2025.

Matarazzo w nowej roli zadebiutuje już w najbliższą sobotę. Tego dnia jego podopieczni zmierzą się z Bayerem Leverkusen.

Częścią kadry „Der Blau” są Oliver Baumann, Sebastian Rudy, Angeliño czy Kasper Dolberg. Ten ostatni przybył w styczniu.