OFICJALNIE: Houssem Aouar zmienia reprezentację

OFICJALNIE: Houssem Aouar zmienia reprezentację fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FAF | DZfoot

Houssem Aouar podjął decyzję o rezygnacji z gry dla reprezentacji Francji na rzecz Algierii. Na ten sam ruch zdecydował się też Rayan Aït-Nouri.

Houssem Aouar to zawodnik, którego kariera do pewnego momentu rozwijała się harmonijnie. Środkowy pomocnik był przecież niezwykle ważną postacią Olympique Lyon i zabiegały o niego najmocniejsze europejskie zespoły.

Ostatnio jednak wyraźnie spuścił z tonu, a wpływ na to może mieć kontuzja, z którą borykał się u progu sezonu. Dodatkowo niektórzy eksperci wypatrują problemu ze względu na brak zmiany otoczenia w odpowiednim momencie.

Teraz jest o 24-latku dosyć głośno, a to wszystko za sprawą zainteresowania takich drużyn, jak Inter Mediolan oraz Real Betis.

Na razie jednak Aouar ma inne sprawy na głowie, a tyczy się to zmiany barw drużyny narodowej. Środkowy pomocnik to były młodzieżowy reprezentant Francji, który w 2020 roku zadebiutował również w dorosłej kadrze „Trójkolorowych”.

Sytuacja miała jednak miejsce w meczu towarzyskim przeciwko Ukrainie i w związku z tym mógł on ubiegać się o zmianę barw.

W obliczu sporej rywalizacji w drużynie narodowej Francji 24-latek uznał, że lepszym rozwiązaniem będzie dla niego gra dla drugiej ojczyzny, czyli Algierii.

Od kilku miesięcy trwały w tej sprawie formalności i teraz prezes Algierskiej Federacji Piłki Nożnej Djahid Zefizef potwierdził, że zakończyły się sukcesem.

Aouar to niejedyny zawodnik, który dołączy do wspomnianej reprezentacji. Na ten sam ruch zdecydował się też inny były reprezentant Francji do lat 21, a więc Rayan Aït-Nouri z Wolverhampton.

Dodatkowo mówi się, że w ślady wspomnianej dwójki może pójść także Amine Gouiri ze Stade Rennais.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy