OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku

OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: MKOl

MKOl wyznaczył nową datę rozegrania Igrzysk Olimpijskich, które w związku z koronawirusem zostały przełożone na 2021 rok.

Początkowo władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego były nastawione sceptycznie do pomysłu przeniesienia imprezy na następny rok. Ostatecznie jednak, po rozmowach z Shinzō Abe, premierem Japonii, a także Yuriko Koike, gubernatorem Tokio, zmieniły swoją percepcję na całą sprawę. W efekcie 24 marca zapadła decyzja o odwołaniu turnieju zaplanowanego na najbliższe lato, przy czym od razu zaznaczono, że musi się on odbyć najpóźniej w okresie wakacyjnym 2021 roku.

Mając to na uwadze, dziś poznaliśmy nową datę rozegrania Igrzysk Olimpijskich, które zgodnie z postanowieniem MKOl-u odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia. Te terminy zostały już zaakceptowane przez kluczowe osoby zaangażowane w organizację imprezy, za co zresztą w krótkim komunikacie podziękował Thomas Bach, przewodniczący międzynarodowej organizacji kierującej ruchem olimpijskim.

– Chciałbym podziękować wszystkim za jednogłośną decyzję. Wierzę, że dzięki temu wraz z organizatorami podołamy temu dosyć zaskakującemu wyzwaniu. Ludzkość w tej chwili znalazła się w ciemnym tunelu, a te igrzyska mogą być światłem na jego końcu – oznajmił Niemiec.

Przypomnijmy, że uczestnicy Igrzysk Olimpijskich będą rywalizować w 37 dyscyplinach. Wśród nich znajdą się piłka nożna mężczyzn oraz kobiet. Do turnieju panów awans jak dotąd uzyskało 14 reprezentacji, co oznacza, że wciąż czekamy na rozstrzygnięcia w strefie CONCACAF.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy