OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku

OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: MKOl

MKOl wyznaczył nową datę rozegrania Igrzysk Olimpijskich, które w związku z koronawirusem zostały przełożone na 2021 rok.

Początkowo władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego były nastawione sceptycznie do pomysłu przeniesienia imprezy na następny rok. Ostatecznie jednak, po rozmowach z Shinzō Abe, premierem Japonii, a także Yuriko Koike, gubernatorem Tokio, zmieniły swoją percepcję na całą sprawę. W efekcie 24 marca zapadła decyzja o odwołaniu turnieju zaplanowanego na najbliższe lato, przy czym od razu zaznaczono, że musi się on odbyć najpóźniej w okresie wakacyjnym 2021 roku.

Mając to na uwadze, dziś poznaliśmy nową datę rozegrania Igrzysk Olimpijskich, które zgodnie z postanowieniem MKOl-u odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia. Te terminy zostały już zaakceptowane przez kluczowe osoby zaangażowane w organizację imprezy, za co zresztą w krótkim komunikacie podziękował Thomas Bach, przewodniczący międzynarodowej organizacji kierującej ruchem olimpijskim.

– Chciałbym podziękować wszystkim za jednogłośną decyzję. Wierzę, że dzięki temu wraz z organizatorami podołamy temu dosyć zaskakującemu wyzwaniu. Ludzkość w tej chwili znalazła się w ciemnym tunelu, a te igrzyska mogą być światłem na jego końcu – oznajmił Niemiec.

Przypomnijmy, że uczestnicy Igrzysk Olimpijskich będą rywalizować w 37 dyscyplinach. Wśród nich znajdą się piłka nożna mężczyzn oraz kobiet. Do turnieju panów awans jak dotąd uzyskało 14 reprezentacji, co oznacza, że wciąż czekamy na rozstrzygnięcia w strefie CONCACAF.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy