OFICJALNIE: Imbula w Toulouse FC

OFICJALNIE: Imbula w Toulouse FC
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Toulouse

Toulouse FC potwierdziło wypożyczenie Gianneliego Imbuli.

Wczoraj wieczorem „RMC Sport” przekazało pierwsze informacje na temat przeniesienia się Francuza do ojczystego zespołu. Dzisiaj te doniesienia potwierdziły się, bo defensywny pomocnik został wypożyczony na jeden sezon do Toulouse ze Stoke City. Wcześniej mówiło się między innymi o zainteresowaniu nim ze strony Marsylii.

Imbula, który trafił do Stoke City w styczniu 2016 roku, pozostaje aktualnie najdroższym transferem w historii angielskiej drużyny. Anglicy zapłacili za niego w tamtym momencie 24,5 miliona euro. Co ciekawe, było to zaledwie pół roku po sprowadzeniu go za 20 milionów euro przez FC Porto z Marsylii.

Wychowanek Guingamp przez półtora sezonu rozegrał zaledwie 26 spotkań na poziomie Premier League. Teraz będzie miał szansę do odbudowania się w nowym otoczeniu, w którym będzie rywalizował o miejsce w zespole z Alexisem Blinem, Yannem Bodigerem i Yannickiem Cahuzaciem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy