OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO]

OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] fot. Fabrizio Andrea Bertani / ph.FAB / shutterstock.com

Inter Mediolan został nowym mistrzem Włoch. Podopieczni Simone Inzaghiego dokończyli dzieła w derbowym starciu z AC Milanem, pokonując lokalnego rywala 2:1.

Na przestrzeni 32 poprzednich kolejek trwających rozgrywek na szczeblu Serie A ekipa „Nerazzurrich” wypracowała sobie sporą, bo sięgającą kilkunastu punktów przewagę nad resztą stawki.

Już od kilku tygodni nikt nie miał wątpliwości co do tego, że Inter sięgnie po 20. mistrzostwo kraju w swojej 116-letniej historii. Jednak kibice musieli wstrzymać się z rozpoczęciem fety oraz celebracji aż do czasu ostatecznych rozstrzygnięć.

Okazja na przypieczętowanie tytułu nadeszła w poniedziałkowy wieczór, kiedy podopieczni Simone Inzaghiego mierzyli się w ramach derbowej potyczki z AC Milanem. Zwycięstwo w tym meczu mogło mieć więc dla nich podwójne znaczenie.

Lider tabeli nie zamierzał psuć wielkiego święta swoim sympatykom i już w 18. minucie objął prowadzenie. Federico Dimarco posłał dośrodkowanie na bliższy słupek. Piłkę przebił Benjamin Pavard, a ta trafiła wprost na głowę całkowicie osamotnionego Francesco Acerbiego, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części rywalizacji Inter zadał drugi cios. Autorem bramki został Marcus Thuram. Francuz posłał silne uderzenie na bliższy słupek z okolic pola karnego, nie dając żadnych szans na interwencję i pokonując swojego rodaka Mike'a Maignana.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry serca fanów Interu zaczęły bić szybciej, bowiem sygnał do odrabiania strat dla AC Milanu dał Fikayo Tomori.

W doliczonym czasie gry między piłkarzami drużyn przeciwnych dochodziło do sprzeczek, w wyniku czego czerwone kartki otrzymali Theo Hernández, Davide Calabria oraz Denzel Dumfries. Zespół dowodzony przez Stefano Piolego próbował doprowadzić do wyrównania, lecz Inter nie uległ presji, utrzymując korzystny dla siebie rezultat aż do ostatniego gwizdka arbitra.

Tym samym podopieczni Simone Inzaghiego nie dość, że sięgnęli po Scudetto, to dokonali tego już na pięć kolejek przed końcem bieżącego sezonu, notując dotychczas tylko jedną porażkę w 33 ligowych pojedynkach.