OFICJALNIE: Isco wypada z gry. Kontuzja uda

OFICJALNIE: Isco wypada z gry. Kontuzja uda
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Real Madryt

Isco doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda.

Real Madryt może mówić o olbrzymim pechu. Tego lata co rusz dowiadujemy się o kolejnych problemach zdrowotnych zawodników „Królewskich”, a do listy graczy, którzy są zmuszeni do pauzowania właśnie dołączył Isco. Hiszpan jest zatem już dziesiątym piłkarzem madrytczyków, który przez jakiś czas będzie musiał zamieniać boiska treningowe na gabinety lekarskie.

Z oficjalnego komunikatu Realu można się dowiedzieć, iż Hiszpan doznał urazu mięśnia dwugłowego uda. Gracz przeszedł dzisiaj badania, które wykazały problem mięśniowy, lecz żeby określić jak długo zawodnik będzie znajdował się poza grą, potrzebne będą kolejne testy medyczne. Zazwyczaj tego typu kontuzje wymagają dwóch-trzech tygodni rekonwalescencji.

Przygotowania „Los Blancos” do rozpoczętego już sezonu budzą coraz większe wątpliwości. Kontuzje mięśniowe nie są niczym szczególnie zaskakującym w świecie piłki i w pewnym momentach sezonu wiele drużyn zmaga się z tego typu „plagami”, wynikającymi zazwyczaj z przeciążenia. W przypadku Realu Madryt problem jest jednak taki, iż taka plaga dosięgnęła drużynę jeszcze latem, czyli teoretycznie w czasie, kiedy zawodnicy powinni być jeszcze w miarę wypoczęci.

Jako pierwszy urazu mięśniowego tego lata doznał Brahim Diaz, a niedługo później na podobną kontuzję narzekał Ferland Mendy. Urazów doznali także Rodrygo Goes, Eden Hazard, Éder Militão, a ostatnio również James Rodríguez. Ponadto na listę kontuzjowanych wpisali się tego lata również Luka Jović (uraz kolana), Marco Asensio (zerwane więzadła w kolanie) oraz Thibaut Courtois (skręcona kostka).

Szczęściem w nieszczęściu okazało się to, że niektórzy z nich doznali niegroźnych kontuzji, dlatego zdążyli już wrócić do treningów czy nawet do gry, jak to się stało choćby w przypadku Courtois. Trener Zinedine Zidane ma jednak o czym myśleć wraz ze swoim sztabem, żeby nie dopuścić do kolejnych absencji w składzie.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy