OFICJALNIE: Iwobi w Evertonie

OFICJALNIE: Iwobi w Evertonie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Everton

Alex Iwobi przeniósł się z Arsenalu do Evertonu.

„The Toffees” mają ogromne aspiracje w nadchodzącym sezonie. Świadczą o tych ich poczynania podczas letniego okna transferowego, gdy zgodzili się na odejście tylko jednego ważnego zawodnika. W tym kontekście chodzi oczywiście o Idrissę Gueye’a, już należącego do Paris Saint-Germain. Everton jednak niezwykle szybko znalazł następcę Senegalczyka, którym został Jean-Philippe Gbamin.

Oprócz tego Marco Silva może cieszyć się z transferów Jonasa Lössla, Fabiana Delpha, Moise Keana oraz Djibrila Sidibé, ale to nie wszystko. Dyrekcja angielskiej ekipy w ostatnim dniu okna transferowego (w Premier League) zgotowała portugalskiemu menedżerowi nie lada prezent. Jest nią angaż Alexa Iwobiego.

Arsenal zaakceptował bowiem ofertę „The Toffees” na poziomie 35-40 milionów funtów (38-43,5 miliona euro), jednocześnie wyrażając zgodę na przeprowadzenie testów medycznych. Gdy badania dobiegły końca, lewoskrzydłowy podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Tym samym „Kanonierzy” dokonali jednej z największych sprzedaży w swojej historii, dzięki której 23-latek zajmie miejsce w pierwszej trójce tego zestawienia obok Alexa Oxlade’a-Chamberlaina (35 milionów funtów) oraz Marca Overmarsa (25 milionów funtów).

Alex Iwobi to wychowanek Arsenalu, który latem 2015 roku przebił się do pierwszej drużyny. Chwilę potem otrzymał on swoje premierowe powołanie do reprezentacji Nigerii, a obecnie ma na swoim koncie 36 występów w narodowych barwach (do tego sześć trafień i dwie asysty). Łącznie koszulkę „Kanonierów” było mu dane przywdziewać 149 razy, w tym czasie skrzydłowy zdobył 15 bramek i zanotował 27 kluczowych podań.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy