OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuścił Leicester City

OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuścił Leicester City fot. Leicester City FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dunfermline Athletic F.C.

Jakub Stolarczyk został zaprezentowany jako nowy golkiper Dunfermline Athletic.

Jakub Stolarczyk od wielu lat jest związany z Leicester City, ale mimo to do tej pory nie otrzymał okazji, by zadebiutować w pierwszej drużynie klubu, który rozgrywa swoje mecze na King Power Stadium.

Nie zmieni się to zresztą w ciągu kilku najbliższych miesięcy, bo został on wypożyczony. Od teraz będzie grał na zapleczu szkockiej ekstraklasy w zespole Dunfermline Athletic.

Działacze tego klubu wypracowali umowę, na mocy której Stolarczyk będzie reprezentował ich barwy do 31 maja 2022 roku.

- Od jakiegoś czasu czuliśmy, że pozycja bramkarza to miejsce, które wymaga wzmocnień. Kiedy Jakub znalazł się w kręgu naszych zainteresowań, bacznie śledziliśmy jego sytuację. Wydawało nam się wręcz niemożliwe, że taki zawodnik może do nas trafić, ale ostatecznie dopięliśmy swego, a Leicester City nam zaufało. Ze strony samego piłkarza również była wola, żeby tutaj przyjść. To wspaniała wiadomość dla nas - powiedział trener John Hughes.

Urodzony w Kielcach golkiper to reprezentant Polski do lat 21.

Nowy zespół Stolarczyka plasuje się obecnie w tabeli drugiej ligi szkockiej na siódmym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy