OFICJALNIE: Jamal Musiala podpisał nową umowę z Bayernem

OFICJALNIE: Jamal Musiala podpisał nową umowę z Bayernem fot. Jamal Musiala [Instagram]
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bayern Monachium

Bayern Monachium potwierdził podpisanie profesjonalnego kontraktu z Jamalem Musialą.

Utalentowany pomocnik przyszedł do Bayernu ze szkółki Chelsea w 2019 roku. W Monachium występował zarówno w drużynie U-17, jak i U-19.

Wybuch pandemii spowodował zawieszenie młodzieżowych rozgrywek, co skutkowało przeniesieniem do drugiej drużyny, a potem pierwszej.

28 czerwca 2020 roku Musiala zadebiutował w Bundeslidze. Jego obecny bilans w pierwszym zespole to cztery bramki w 26 spotkaniach.

Zaledwie tydzień po osiemnastych urodzinach ofensywny pomocnik podpisał profesjonalny kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Wedle nieoficjalnych doniesień ma zarabiać do pięciu milionów euro rocznie.

- Jestem naprawdę szczęśliwy, że podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem. Czuję się niesamowicie dobrze w klubie i z tym zespołem. Gram z najlepszymi zawodnikami na świecie i uczę się od nich każdego dnia - powiedział Musiala.

Musiala ma na swoim koncie występy zarówno w młodzieżowej reprezentacji Anglii, jak i Niemiec. Ostatnio zadeklarował, że w razie powołania do obu reprezentacji - wybierze niemiecką.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy