OFICJALNIE: Jan Bednarek w Aston Villi

OFICJALNIE: Jan Bednarek w Aston Villi fot. Aston Villa FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Aston Villa

Aston Villa wygrała z czasem i na kilku minut przed zakończeniem okna transferowego sfinalizowała wypożyczenie Jana Bednarka.

Aston Villa miała pełne ręce roboty, jeśli chodzi o ostatni dzień okna transferowego. Priorytetem na czwartek było załatanie luki w środku obrony, która powstała po tym, jak poważnej kontuzji doznał sprowadzony latem z Sevilli Diego Carlos.

Dodatkowo na Villa Park istniało ryzyko, że ekipę Stevena Gerrarda na Arsenal zamieni Douglas Luiz.

Najpierw więc dopięto transfer Leandera Dendonckera z Wolverhampton Wanderers, a później skupiono się na zapełnieniu wakatu związanego z problemami zdrowotnymi reprezentanta Brazylii. Tu postawiono na sprawdzonego na tle Premier League Jana Bednarka.

26-latek po południu zjawił się w Birmingham, gdzie przechodził testy medyczne. Te wypadły wzorcowo, dlatego na kilka minut przed północą dopięto wszelkich formalności i transakcja została sformalizowana.

Reprezentant Polski przenosi się do Aston Villi z Southampton w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które zawarły strony, będzie obowiązywało do 31 maja 2023 roku. Prawdopodobnie brak w nim opcji wykupu.

Poza ekipą prowadzoną przez Stevena Gerrarda chęć pozyskania wychowanka Lecha Poznań przejawiały też West Ham United oraz Nottingham Forest.

Bednarek opuszcza tym samym St Mary's Stadium po pięciu latach. W barwach przedstawiciela Premier League rozegrał w tym czasie łącznie 153 mecze, a w nich zdobył siedem bramek oraz zanotował cztery asysty.

Wcześniej występował on w Lechu Poznań, który sprzedał go do Southampton w 2017 roku za około pięć milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy