OFICJALNIE: Janusz Gol odszedł z Dinama Bukareszt

OFICJALNIE: Janusz Gol odszedł z Dinama Bukareszt fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gazeta Krakowska

Janusz Gol rozwiązał przedwcześnie współpracę z Dinamem Bukareszt.

Doświadczony pomocnik przyznał w rozmowie z Jackiem Żukowskim z „Gazety Krakowskiej”, że zakończył definitywnie swój pobyt w Dinamie Bukareszt i poszukuje obecnie nowego pracodawcy w Polsce.

- Kontrakt miałem mieć jeszcze rok, ale go rozwiązałem i będę szukał teraz czegoś w Polsce. A czy warto było? Ze względów sportowych z pewnością tak, warto było wyjechać za granicę, doświadczyć czegoś nowego, innego niż w Rosji i w Polsce. Poziom ligi jest podobny do Ekstraklasy. Drużyny starają się grać bardziej technicznie, ale popełniają też sporo prostych błędów w defensywie - powiedział Janusz Gol.

35-letni zawodnik przekonuje, że w dużej mierze o przedwczesnym rozstaniu z rumuńskim zespołem zdecydowały względy rodzinne, ale nie jest żadną tajemnicą, że „Czerwone Psy” borykały się w ostatnich miesiącach z olbrzymimi problemami finansowymi, które mogły się zakończyć dla nich nawet definitywnym upadkiem klubu.

Koniec końców Dinamo wyszło na tyle na prostą, że zdołało utrzymać się w rodzimej elicie za sprawą zakończenia krajowych zmagań na piątym miejscu w grupie spadkowej, gdzie rywalizowało 10 ekip.

Były gracz GKS-u Bełchatów, Legii Warszawa, Amkaru Perm czy Cracovii dołączył do drużyny z Bukaresztu w sierpniu ubiegłego roku. Od tego momentu udało mu się wystąpić w 27 meczach i zanotować w nich trzy asysty.

Doświadczony pomocnik miałby na swoim koncie zapewne więcej rozegranych spotkań, gdyby w trakcie sezonu nie zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Cała rozmowa Jacka Żukowskiego z Januszem Golem jest dostępna na stronie GazetaKrakowska.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy