OFICJALNIE: Javier Ajenjo Hyjek w Piaście Gliwice

OFICJALNIE: Javier Ajenjo Hyjek w Piaście Gliwice fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piast Gliwice

Javier Ajenjo Hyjek został piłkarzem Piasta Gliwice.

Sprawdziły się doniesienia mediów i 19-latek zasilił szeregi mistrza Polski. Z „Piastunkami” związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony w Madrycie pomocnik, który grywa też na prawej obronie, przez wiele lat szkolił się w Atlético. Hyjek nie zadebiutował w pierwszym zespole „Rojiblancos”, ale występował m.in. z drużyną U-19 w UEFA Youth League. Zawodnik zbierał bardzo dobre recenzje. Jak pisał wcześniej „Przegląd Sportowy”, Atlético chciało podpisać z nim nową umowę.

Mama Hyjka jest Polką, a ojciec Hiszpanem. Młody piłkarz był już powoływany do reprezentacji naszego kraju U-17, U-18, U-19 oraz U-20.

- Od początku Piast był konkretny i obdarzył mnie zaufaniem. Wiem, że tutaj mogę zrobić postęp jako piłkarz. To główne argumenty, które przekonały mnie do Piasta. W tamtym sezonie zdobył mistrzostwo Polski, a sam klub cały czas się rozwija. Dlatego też jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem - powiedział Hyjek po transferze.Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Ekstraklasowy transfer poza oknem. Michal Peškovič odchodzi z Cracovii Ekstraklasowy transfer poza oknem. Michal Peškovič odchodzi z Cracovii Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy