OFICJALNIE: Javier Ajenjo Hyjek w Piaście Gliwice

OFICJALNIE: Javier Ajenjo Hyjek w Piaście Gliwice fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piast Gliwice

Javier Ajenjo Hyjek został piłkarzem Piasta Gliwice.

Sprawdziły się doniesienia mediów i 19-latek zasilił szeregi mistrza Polski. Z „Piastunkami” związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony w Madrycie pomocnik, który grywa też na prawej obronie, przez wiele lat szkolił się w Atlético. Hyjek nie zadebiutował w pierwszym zespole „Rojiblancos”, ale występował m.in. z drużyną U-19 w UEFA Youth League. Zawodnik zbierał bardzo dobre recenzje. Jak pisał wcześniej „Przegląd Sportowy”, Atlético chciało podpisać z nim nową umowę.

Mama Hyjka jest Polką, a ojciec Hiszpanem. Młody piłkarz był już powoływany do reprezentacji naszego kraju U-17, U-18, U-19 oraz U-20.

- Od początku Piast był konkretny i obdarzył mnie zaufaniem. Wiem, że tutaj mogę zrobić postęp jako piłkarz. To główne argumenty, które przekonały mnie do Piasta. W tamtym sezonie zdobył mistrzostwo Polski, a sam klub cały czas się rozwija. Dlatego też jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem - powiedział Hyjek po transferze.Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy