Oficjalnie: Javier Gracia trenerem Osasuny

Oficjalnie: Javier Gracia trenerem Osasuny
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: CA Osasuna

Osasuna zatrudniła Javiera Gracię na stanowisko trenera drużyny. Hiszpan związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Jego zatrudnienie to echo zwolnienia Jose Luisa Mendilibara, którego zespół spisywał się dotychczas fatalnie - w trzech spotkaniach Primera División nie zdołał wywalczyć choćby punktu.

W poniedziałek o godzinie 17. Grazia podpisał kontrakt z drużyną „Los Rojillos”. Jego asystentem będzie Juan Solla. Swój pierwszy trening poprowadzi we wtorek o godzinie dziesiątej. Następnie oficjalnie zaprezentuje się mediom na obiekcie zespołu. Podczas tego wydarzenia będzie towarzyszyć mu prezydent klubu Miguel Archanco.

Gracia nie jest postacią anonimową w hiszpańskiej piłce. Ma za sobą bogatą karierę piłkarską, podczas której reprezentował barwy takich klubów jak Real Valladolid, Villarreal czy Real Sociedad. Przez dziewięć sezonów zagrał w 229 spotkaniach ligowych. W styczniu 2003 roku zdecydował się zakończyć karierę.

Po zakończeniu kariery Gracia objął posadzę trenera juniorów w swoim byłym klubie, Villarreal. Sezon 2007-08 spędził w występującej w Segunda División B Pontevedrze, gdzie bez powodzenia próbował wprowadzić zespół do wyższej klasy rozgrywkowej. Sztuka ta udała mu się rok później, kiedy prowadził Cádiz CF.

Szkoleniowiec został jednak zwolniony w trakcie kolejnego sezonu, a zespół ponownie spadł z ligi. Taki sam los spotkał go w rozgrywkach 2010-11 z rezerwami Villarreal, jednak tym razem drużynie udało utrzymać się w lidze. Gracia ma za sobą również dwuletnią przygodę trenerską w Grecji. Ostatni sezon spędził zaś w Almerii, z którą wywalczył awans do Primera División.

Autor: Marek Ratkiewicz

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy