Oficjalnie: Jay Rodriguez w Southampton

Oficjalnie: Jay Rodriguez w Southampton
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Guardian

Jay Rodriguez, który zdobył dla Burnley 21 bramek w ostatnim sezonie, przejdzie do Southampton za rekordową dla tego klubu sumę 6 milionów funtów.

Southampton rozpoczęło przygotowania do swojego wielkiego powrotu do Premier League od pozyskania bramkostrzelnego napastnika Burnley, Jaya Rodrigueza. 22-latek był już w przeszłości kilkukrotnie łączony z drużyną "Świętych", ale oferty, które napłynęły z angielskiego klubu zeszłym latem i w styczniu, zostały odrzucone. Tym razem wreszcie się udało i młody Anglik podpisał 4-letni kontrakt z drużyną z St Mary's Stadium.

Kwota transakcji nie została oficjalnie ujawniona, ale ma ona wynosić 6 milionów funtów. Jest to najwyższa suma wydana kiedykolwiek przez Southampton, przebija ona wieloletni rekord transferowy ustanowiony w 2001 roku przy zakupie Rory'ego Delapa z Derby za 4 miliony funtów.
 
- Czuję ulgę, że cała sprawa została rozwiązana i transfer został dopięty do końca. Nie mogę się doczekać startu sezonu i okresu przygotowawczego. Southampton to świetny, ogromny klub, a ich miejsce jest w Premier League. To jest właśnie drużyna, której chcę być częścią. Jestem tym bardzo podekscytowany - zdradza Rodriguez.
 
Jay Rodriguez, który znalazł się w jedenastce sezonu Championship, oficjalnie zdecydował się na transfer podczas wakacji w Meksyku i w niedzielę podpisał 4-letni kontrakt, ku niewątpliwemu zadowoleniu menadżera Southampton.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy