Oficjalnie: Jay Rodriguez w Southampton

Oficjalnie: Jay Rodriguez w Southampton
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Guardian

Jay Rodriguez, który zdobył dla Burnley 21 bramek w ostatnim sezonie, przejdzie do Southampton za rekordową dla tego klubu sumę 6 milionów funtów.

Southampton rozpoczęło przygotowania do swojego wielkiego powrotu do Premier League od pozyskania bramkostrzelnego napastnika Burnley, Jaya Rodrigueza. 22-latek był już w przeszłości kilkukrotnie łączony z drużyną "Świętych", ale oferty, które napłynęły z angielskiego klubu zeszłym latem i w styczniu, zostały odrzucone. Tym razem wreszcie się udało i młody Anglik podpisał 4-letni kontrakt z drużyną z St Mary's Stadium.

Kwota transakcji nie została oficjalnie ujawniona, ale ma ona wynosić 6 milionów funtów. Jest to najwyższa suma wydana kiedykolwiek przez Southampton, przebija ona wieloletni rekord transferowy ustanowiony w 2001 roku przy zakupie Rory'ego Delapa z Derby za 4 miliony funtów.
 
- Czuję ulgę, że cała sprawa została rozwiązana i transfer został dopięty do końca. Nie mogę się doczekać startu sezonu i okresu przygotowawczego. Southampton to świetny, ogromny klub, a ich miejsce jest w Premier League. To jest właśnie drużyna, której chcę być częścią. Jestem tym bardzo podekscytowany - zdradza Rodriguez.
 
Jay Rodriguez, który znalazł się w jedenastce sezonu Championship, oficjalnie zdecydował się na transfer podczas wakacji w Meksyku i w niedzielę podpisał 4-letni kontrakt, ku niewątpliwemu zadowoleniu menadżera Southampton.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy