OFICJALNIE: Jiménez opuszcza AEK. Czas na Las Palmas!

OFICJALNIE: Jiménez opuszcza AEK. Czas na Las Palmas!
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: UD Las Palmas | AEK Ateny

Manolo Jiménez zrezygnował z posady szkoleniowca AEK-u Ateny.

Decyzja 54-letniego szkoleniowca jest o tyle zaskakująca, iż kilka tygodni temu wraz z ekipą z greckiej stolicy udało mu się zwyciężyć w tamtejszych rozgrywkach ligowych, przywracając tym samym AEK na ligowy tron po raz pierwszy od 1994 roku.

Były lewy obrońca, który piętnastokrotnie wystąpił w reprezentacji Hiszpanii, w stołecznym zespole pracował od lata minionego roku. Warto zaznaczyć, iż był to dla niego drugi pobyt na Ateńskim Stadionie Olimpijskim, bowiem wcześniej miał także okazję prowadzić popularnych „Kitrinómavri” w sezonie 2010/2011.

Kilkanaście godzin po ogłoszeniu wiadomości o opuszczeniu Aten Jiménez został zaprezentowany jako nowy opiekun UD Las Palmas. Tym samym doświadczony szkoleniowiec możliwość występów w Lidze Mistrzów zamienił na prowadzenie ekipy z hiszpańskiej drugiej ligi, bowiem w zakończonym niedawno sezonie Las Palmas zostało zdegradowane z LaLiga.

Jiménez z ekipą z Wysp Kanaryjskich związał się rocznym kontraktem, który zostanie automatycznie przedłużony, jeśli uda mu się wywalczyć promocję już w pierwszym sezonie swojego pobytu na Estadio Gran Canaria.

Warto przy okazji wspomnieć, iż AEK w błyskawicznym czasie znalazł następcę ustępującego szkoleniowca. W nadchodzących rozgrywkach za wyniki mistrzów Grecji będzie odpowiadał Marinos Ouzounidis, który w poprzedniej kampanii prowadził rywala zza miedzy, Panathinaikos.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy