OFICJALNIE: John Anthony Brooks w Hoffenheim

OFICJALNIE: John Anthony Brooks w Hoffenheim fot. Hoffenheim
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hoffenheim

John Anthony Brooks, były zawodnik Herthy czy VfL Wolfsburg, opuścił Benficę. Amerykanin będzie kontynuował karierę w TSG 1899 Hoffenheim.

Blisko 30-latek urodził się w Niemczech, ale z racji drugiego obywatelstwa w 2013 roku mógł dokonać transferu reprezentacyjnego. Od tego czasu już 45 razy wystąpił w trykocie Stanów Zjednoczonych.

Środkowy obrońca z powodzeniem grał także w klubach Bundesligi, notując jak dotąd udział w 216 spotkaniach.

Ubiegłe lato przyniosło transfer do Portugalii. Zawodnik podpisał umowę z Benficą.

Fakty są jednak takie, że „Orły” od początku traktowały defensora jako uzupełnienie swojej kadry, stąd nie może dziwić wynik ledwie pięciu występów w ich barwach.

Dzisiaj John Anthony Brooks wrócił do kraju, w którym się urodził. Było to możliwe za sprawą przeprowadzki do TSG 1899 Hoffenheim.

Amerykanin kosztował 300 tysięcy euro plus bonusy i podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku. Zagra w koszulce z numerem 25.

W kadrze lewonożny piłkarz o dobrych parametrach fizycznych zajmie miejsce Benjamina Hübnera, który przez problemy zdrowotne postanowił zakończyć karierę.

„Die Kraichgauer” obecnie plasują się na trzynasty m miejscu w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Od niedawno ich barwy reprezentuje Kasper Dolberg.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy