OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League

2024-05-23 12:33:16; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Fot. West Ham United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: West Ham United

Julen Lopetegui został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec West Hamu United.

Były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii i opiekun FC Porto, Realu Madryt, Sevilli i Wolverhampton prowadził od pewnego czasu rozmowy z przedstawicielami „Młotów”.

Od momentu ich rozpoczęcia zapatrywał się w bardzo pozytywny sposób na podjęcie po raz drugi w karierze wyzwania związanego z prowadzeniem klubu na poziomie Premier League. Z tego też powodu nie wyraził oczekiwanego zainteresowania opcjami przejęcia sterów nad Bayernem Monachium czy Milanem.

Dzięki temu West Ham United toczył negocjacje z Julenem Lopeteguim w dość komfortowych warunkach. A te zakończyły się osiągnięciem pełnego sukcesu w postaci zawarcia długoterminowego porozumienia.

- Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy, że mogę stać się częścią przyszłości tego wielkiego klubu. Będziemy się starali odcisnąć na nim nasze piętno. Uważam, że mamy fantastyczną bazę. Myślę, że ostatnie kilka lat było oczywiście bardzo dobre, ale moją ambicją jako trenera jest zawsze bycie coraz lepszym, osiąganie coraz większych celów oraz zachęcanie i doskonalenie zawodników, zespołu, i nieustannie rywalizować, bo o to w piłce nożnej chodzi. Jesteśmy pod tym względem bardzo ambitni - przyznał Hiszpan po podpisaniu umowy.

- Jestem tutaj, bo chcę tu być, a dla nas był to fantastyczny dzień, kiedy sfinalizowaliśmy nasz kontrakt, ponieważ jesteśmy w stu procentach zaangażowani. Miałem inne możliwości, ale jestem bardzo szczęśliwy, że West Ham mnie wybrał, ponieważ ja też wybrałem West Ham, więc jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi - dodał.

- Przyjechaliśmy tutaj z pomysłem i myślą o zrobieniu dużego hałasu. Jesteśmy podekscytowani tym wyzwaniem. Oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc klubowi osiągnąć jak najlepszy poziom i założone cele. Zapewniam fanów, że będą kluczem do wszystkich naszych osiągnięć - zakończył szkoleniowiec, który zastąpi na stanowisku odchodzącego Davida Moyesa.

Szkot odpowiadał za wyniki stołecznego zespołu w latach 2017-2018 i 2019-2024. W tym drugim okresie udało mu się wywalczyć z drużyną Ligę Konferencji Europy.

Z kolei Lopetegui pozostawał na bezrobociu od połowy 2023 roku. Wówczas w burzliwych okolicznościach rozstał się za porozumieniem stron z Wolverhampton, które nie było w stanie realizować wcześniej ustalonych z nim założeń dotyczących wzmocnienia zespołu.