OFICJALNIE: Júlio Baptista zakończył piłkarską karierę. Czas na rolę trenera!

OFICJALNIE: Júlio Baptista zakończył piłkarską karierę. Czas na rolę trenera! fot. Arsenal
Marek Garus
Źródło: Transfery.info/Corriere dello Sport

Były piłkarz między innymi Realu Madryt i Arsenalu, Júlio Baptista, postanowił zakończyć karierę profesjonalnego piłkarza.

37-latek podjął tę decyzję w czwartek, po tym jak od 12 marca 2019 roku pozostawał bez klubu. Ostatnim zespołem, w którym występował, był CFR Cluj. Brazylijczykowi udało się zaliczyć tam jedynie trzy występy.

„Po ponad dwudziestu latach gry w piłkę nożną przyszedł czas, by ogłosić koniec mojej kariery jako piłkarza. Zaczynam nowy etap w moim życiu i chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi spełniać moje życzenia” – napisał napastnik w pożegnalnym poście na Twitterze.

Nowym etapem w życiu piłkarz nazwał chęć rozpoczęcia pracy w roli trenera. Jak zgodnie donoszą włoskie media, Baptista rozpoczął już nawet pierwsze kursy na otrzymanie kwalifikacji szkoleniowca. Brazylijczyk miał przyznać również, że na początku swojej kariery widziałby się jako trener w Hiszpanii, gdzie spędził niecałe pięć sezonów, a w 2008 roku zdobył nawet mistrzostwo kraju z Realem Madryt.

Júlio Baptista rozegrał w swojej karierze w sumie 358 spotkań, notując w nich 112 trafień i 24 asysty. Występował w kolejno FC São Paulo, Sevilli, Realu Madryt, Arsenalu, AS Romie, Máladze, Cruzeiro, Orlando City i CFR Cluj. Do największych sukcesów atakującego w klubach należą wspomniane już mistrzostwo Hiszpanii z Realem oraz dwukrotne mistrzostwo Brazylii z Cruzeiro w latach 2013 i 2014.

W reprezentacji Brazylii piłkarz zagrał 44-krotnie, strzelając pięć bramek. Z „Canarinhos” dwa razy wznosił Puchar Konfederacji (w latach 2005 i 2009) oraz dwa razy Copa América (w sezonach 2003/2004 i 2006/2007).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy