OFICJALNIE: Julius Kade w Unionie Berlin

OFICJALNIE: Julius Kade w Unionie Berlin
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Union Berlin

Union Berlin poinformował w ostatnich dniach o sprowadzeniu Juliusa Kade'ego.

Union Berlin ma za sobą świetny sezon. Zespół prowadzony przez Ursa Fischera zakończył poprzednie rozgrywki na wysokim siódmym miejscu i awansował do europejskich pucharów.

Ekipa ze stolicy nie chce osiadać na laurach i od kilku dni prowadzi wzmożone działania na rynku transferowym. Niedawno informowano o sprowadzeniu takich zawodników jak między innymi Tymoteusz Puchacz, Paweł Wszołek, Rani Khedira oraz Levin Öztunali.

Okazuje się, że to nie koniec wzmocnień. W ostatnich dniach do wspomnianej ekipy dołączył też nowy środkowy pomocnik, Julius Kade.

22-latek przenosi się do tej ekipy z Dynama Drezno w ramach transferu definitywnego. Union skorzystał w tym przypadku z klauzuli odkupienia tego gracza.

Kwota transakcji wyniosła pół miliona euro. Szczegóły umowy indywidualnej nie zostały podane do wiadomości publicznej.

- Julius doskonale rozwinął się w Dreźnie i rozegrał tam wiele spotkań. To ambitny piłkarz i teraz będzie miał szanse na to, by pokazać się w naszej drużynie - powiedział dyrektor zarządzający, Oliver Ruhnert.

Dla 22-latka jest to powrót do zespołu, z którym był związany w sezonie 2019/2020. Wówczas to jednak nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie.

Jeśli chodzi z kolei o niedawno zakończone rozgrywki trzeciej ligi niemieckiej, to tam rozegrał 30 spotkań. W tym czasie zdobył trzy gole i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy