OFICJALNIE: Juventus przedłużył kontrakty z Buffonem i Chiellinim

OFICJALNIE: Juventus przedłużył kontrakty z Buffonem i Chiellinim fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Juventus

Juventus poinformował o podpisaniu nowych kontraktów z Gianluigim Buffonem oraz Giorgio Chiellinim.

Strony były dogadane już od pewnego czasu, a w poniedziałek doczekaliśmy się potwierdzenia złożenia podpisów. Kontrakty obu zawodników będą ważne do 30 czerwca 2021 roku.

Buffon trafił do Juventusu w 2001 roku z Parmy. W 2018 roku zdecydował się na transfer do Paris Saint-Germain, ale po 12 miesiącach wrócił do Turynu. 176-krotny reprezentant Włoch ma na koncie 669 meczów w barwach rodzimej ekipy. Zdobył z nią m.in. dziewięć mistrzostw i cztery Puchary Włoch.

Po powrocie do klubu 42-latek jest zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego i można przypuszczać, że tak będzie również w kolejnym sezonie.

Przygoda Chielliniego z Juventusem rozpoczęła się 2005 roku. 35-letni stoper zdążył rozegrać od tamtej pory 509 meczów. Na koncie ma o jeden tytuł mistrzowski mniej od Buffona.

Sezon 2019/2020 obrońca stracił z powodu zerwanych więzadeł krzyżowych.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy