OFICJALNIE: Kadra Polski U-16 na towarzyski turniej w Rumunii

OFICJALNIE: Kadra Polski U-16 na towarzyski turniej w Rumunii fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: PZPN

Selekcjoner reprezentacji Polski U-16 Dariusz Gęsior ogłosił powołania na towarzyski turniej, którego gospodarzem będzie Rumunia.

Na liście znalazło się 22 piłkarzy, z czego czterech na co dzień występuje za granicą. Są to: Jan Jach ze szwajcarskiego FC Lausanne Sport, Filip Skorb ze szkockiego Celticu, Marcel Ślusar z reprezentującej 2. Bundesligę Herthy Berlin oraz Igor Tyjon z grającego w angielskiej Championship Blackburn Rovers.

Spośród polskich klubów czterech zawodników wystawił Lech Poznań, trzech Śląsk Wrocław, a po dwóch Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Escola Varsovia.

Reprezentacja Polski U-16 23 kwietnia o godzinie 17:00 zmierzy się z Danią, dwa dni później o 12:00 z Rumunią, a 27 kwietnia o 17:00 z Chinami. Wszystkie trzy mecze odbędą się w mieście Buftea.

***

Zawodnicy powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16

Mateusz Cegliński (Śląsk Wrocław)

Adam Ciućka (Śląsk Wrocław)

Gracjan Czapniewski (Resovia)

Mikołaj Czerniatowicz (Escola Varsovia)

Karol Delikat (Lech Poznań)

Sammy Dudek (Lech Poznań)

Jakub Falkiewicz (Lech Poznań)

Jakub Grześkowiak (GES Poznań)

Jan Jach (FC Lausanne Sport)

Filip Karmelita (Raków Częstochowa)

Hubert Kędziora (Lech Poznań)

Mateusz Leniart (Stal Rzeszów)

Pascal Mozie (Legia Warszawa)

Bartosz Pińkowski (AKS SMS Łódź)

Krystian Rostek (Śląsk Wrocław)

Maciej Ruszkiewicz (Raków Częstochowa)

Franciszek Rzeszutek (Escola Varsovia)

Oliwier Siniawski (Pogoń Szczecin)

Filip Skorb (Celtic)

Marcel Ślusar (Hertha Berlin)

Igor Tyjon (Blackburn Rovers)

Jakub Zieliński (Legia Warszawa)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy